Strona głównaTransportMonitoring GPS jako sposób na bezpieczeństwo i optymalizację

Monitoring GPS jako sposób na bezpieczeństwo i optymalizację

Powszechnie stosowane technologie mogą mieć wiele prostych, ale bardzo praktycznych zastosowań. Ich ciągły rozwój pozwolił na budowanie coraz sprawniejszych modułów GPS i obecnie w stosunkowo niskiej cenie można kupić wysokiej jakości urządzenie tego typu.

Dzięki powszechnemu trendowi miniaturyzacji, moduł GSM, niewielki mikroprocesor oraz wspomniany moduł GPS mogą zostać zamknięte w niewielkiej obudowie, stając się urządzeniem do monitoringu pojazdów. Takie gotowe produkty są obecnie łatwo dostępne i bardzo cenione przez użytkowników.

Monitoring GPS to przede wszystkim bezpieczeństwo i oszczędność

W trakcie kalkulacji zysków firmy zawsze należy wziąć pod uwagę czynnik ludzki, który wpływa na liczbę błędów wykonywanych podczas pracy i związanych z nimi strat. Nie oznacza to, że dobrym rozwiązaniem jest zamiana pracy człowieka na pracę robota. Wystarczy wspomóc pracownika odpowiednią technologią. Tytułowy monitoring GPS pojazdów to rozwiązanie, dzięki któremu zarówno pracownik, jak i pracodawca będzie mógł kontrolować parametry pojazdu na bieżąco oraz spojrzeć na całość w zestawieniu danych z dłuższego czasu. Nauka ekologicznej jazdy przez kierowców to kluczowy aspekt mający wpływ na koszty, które ponosi firma, a monitoring GPS może stanowić znakomite odniesienie. Dodatkowo może on stanowić doskonałe narzędzie motywacyjne, na przykład po wprowadzeniu odpowiednich zasad gratyfikowania osób osiągających bardzo dobre wyniki w ekologicznej jeździe.

Aspekt psychologiczny

Oprócz wymienionych wyżej zalet systemu monitoringu na pracowników bardzo dobrze oddziałuje świadomość, że takie narzędzie jest zamontowane w samochodach. Z jednej strony kierowca będzie lepiej dbał o auto i interes firmy, wiedząc, że wszelkie dane są na bieżąco przesyłane do systemu. Z drugiej strony, taka osoba będzie mogła czuć się również bezpieczniejsza – w wypadku, kiedy dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia na drodze i czas będzie odgrywał ważną rolę, dane z monitoringu mogą pomóc w powiadomieniu i sprowadzeniu na miejsce odpowiednich służb. W razie takiego zdarzenia odpowiedni alert w aplikacji może przekazać informację kierownikowi, który zadzwoni od razu po pomoc. W momencie, kiedy ktoś mógłby podejrzewać pracownika o nieuczciwe podejście do firmy lub niewystarczające dbanie o pojazd – wszelkie wątpliwości będą mogły zostać łatwo rozwiane. To komfort psychiczny zarówno dla pracownika, jak i dla pracodawcy.

Ubezpieczyciel i urząd skarbowy a monitoring GPS

Praca systemu monitoringu GPS w całej flocie to czynnik, który nie tylko zwiększa bezpieczeństwo i ułatwia oszczędności związane z minimalizacją kosztów paliwa, ale również może potencjalnie przyczynić się do oszczędności w razie przykrych wydarzeń na drodze lub roszczeń ze strony urzędu podatkowego. Dane zbierane z urządzenia mogą stanowić dowód w sprawie, na przykład gdy kierowca zostanie oskarżony o przekroczenie prędkości. Dane z fotoradaru często obarczone są pewnym prawdopodobieństwem błędu pomiaru, natomiast precyzyjne informacje z nadajnika GPS w dzisiejszych czasach mogą okazać się silniejszym dowodem.

Także urzędy skarbowe stają się często czynnikiem, który utrudnia sprawne prowadzenie firmy. Zdarzają się sytuacje, w których urząd analizując daną sytuację, poddaje w wątpliwość, czy udostępnianie auta dla pracownika na czas prywatny nie jest dodatkową formą wynagrodzenia. Jasno określone zasady pracy w połączeniu z danymi z monitoringu mogą bardzo ułatwić rozwiązywanie ewentualnych sporów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read