Strona głównaTransportMonitoring GPS - pomoc w zarządzaniu flotą służbową

Monitoring GPS – pomoc w zarządzaniu flotą służbową

Monitoring GPS to narzędzie, które okazuje się szczególnie przydatne w przedsiębiorstwach dysponujących flotą pojazdów. Zastosowanie tej technologii pozwala na zmniejszenie kosztów firmy oraz zwiększenie komfortu pracy i bezpieczeństwa pracowników.

Pojazdy osobowe

Monitoring GPS stosowany jest między innymi w pojazdach osobowych, z których często korzystają przedstawiciele handlowi lub osoby jeżdżące w delegacje. Dzięki narzędziom dostępnym w aplikacji dostarczanej przez firmę oferującą monitoring GPS, z łatwością można zredukować koszty zużycia paliwa. Chodzi zarówno o korekcję dobieranych tras, jak i stylu jazdy, ponieważ stosowane w tym celu urządzenia często posiadają możliwość zbierania danych o pracy silnika (na przykład o obrotach). Nawet kierowcy z wieloletnim doświadczeniem mogą poprawić swoje wyniki w optymalizacji zużycia paliwa, dzięki przejrzystym danym z monitoringu GPS.

Określanie stref dla poszczególnych pojazdów

Możliwość określenia stref, w których pojazd może się poruszać, to przede wszystkim ochrona przed kradzieżą auta, ale jednak częste naruszanie stref może też wskazywać na nieuczciwe praktyki pracowników. Po przekroczeniu określonych granic system może na przykład wysłać SMS-a z odpowiednią informacją na wybrany numer. Wykorzystanie tego jako narzędzia przeciwkradzieżowego to doskonały sposób na szybkie odzyskanie swojej własności. Prawidłowo zamontowany nadajnik GPS jest w stanie doprowadzić policję lub samego poszkodowanego na miejsce w znacznie krótszym czasie, niż odbywało się to dotychczas z wykorzystaniem tradycyjnych metod stosowanych w przypadku kradzieży.

Samochody dostawcze

Monitoring GPS może być bardzo przydatny również dla firm dostarczających towar bezpośrednio do klienta. Dzięki aktualnej informacji o pozycji pojazdu dyspozytor może precyzyjnie określać realny czas dotarcia towaru do kolejnego klienta. Dla klientów oczekujących na dostawę mogą to być bardzo pomocne dane. Informacja o aktualnym stanie pojazdu i sposobie jego eksploatacji może także pomóc w optymalizacji stylu jazdy wszystkich kierowców, dzięki czemu firma znacząco zaoszczędzi na zużywanym paliwie i częstych naprawach aut spowodowanych nadmiernym wykorzystywaniem ich możliwości. Przykładowo, pracodawca może wprowadzić system nagradzania kierowców, którzy będą najoszczędniej prowadzić samochody. Taki zabieg pozwoli zachować dobre stosunki z pracownikami, wprowadzi zdrową rywalizację między nimi oraz zapewni oszczędność dla firmy.

Monitoring pojazdów przemysłowych

Monitoring GPS to rozwiązanie przydatne również przy korzystaniu z pojazdów przemysłowych. Zapewni on znakomitą formę ochrony przed kradzieżą oraz – dzięki dodatkowym modułom do kontroli ilości paliwa w baku – pozwoli zabezpieczyć firmę przed upustami paliwa przez nieuczciwych pracowników, ponieważ sama świadomość obecności systemu nadzoru może pomóc w zapobieganiu takim zdarzeniom.

Ułatwienie rozliczania z Urzędem Skarbowym

W każdym z przypadków zapis z monitoringu GPS jest znakomitym dowodem w razie niejasności przy rozliczeniu z Urzędem Skarbowym. Nierzadko zdarza się sytuacja, w której pracownik otrzymuje pozwolenie od pracodawcy na używanie pojazdu w celach prywatnych poza czasem pracy. Wyraźne rozdzielenie tras pokonywanych w obu celach jest bardzo pomocne przy ewentualnych konfliktach wynikających z niejasnych form rozliczania firmy z pracownikiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read