Strona głównaLogistykaCzy kompleksowe wyposażenie magazynów może ograniczyć ponoszone koszty?

Czy kompleksowe wyposażenie magazynów może ograniczyć ponoszone koszty?

Znajdująca się znacznie powyżej zakładanych celów inflacja odciska swe piętno zarówno na konsumentach, jak i producentach – inflacja producencka (PPI), określająca koszty produkcji przemysłowej, wzrosła w ujęciu rok do roku o aż 20,4 procent. Firmy z wszystkich branż i sektorów dokładają wszelkich starań, aby zredukować rosnące wydatki. Czy inwestycja w nowoczesne wyposażenie magazynów przyniesie dalekosiężną ulgę finansową?

Wyposażenie magazynów to wspólny mianownik wielu branż gospodarki

Cykliczne działania, związane z procesami logistycznymi i magazynowymi, dotyczą zarówno przedsiębiorstw działających w sektorze produkcyjnym, jak i handlowo-usługowym. Zagadnienia związane z optymalizacją łańcucha dostaw czy jak najszybszym transporcie danego towarów do ostatecznego odbiorcy mają niebagatelny wpływ na zadowolenie klientów i zwiększają szansę na ponowne skorzystanie z Twojej oferty.

regał magazynowy półka rolkowa
Regał rolkowy | źródło: nedcon.pl

Warto przy tym podkreślić, że wszechobecny wzrost kosztów nie omija aspektów związanych z funkcjonowaniem magazynów – zarówno w zakresie wydatków związanych z samym obiektem (np. wynajem nowego, większego magazynu), jak i zatrudnianymi pracownikami. Jednym ze sposobów optymalizacji kosztów w zakresie magazynowania oraz procesów logistycznych jest inwestycja w nowoczesne i kompleksowe wyposażenie magazynów, które będzie ściśle odpowiadać na potrzeby danego przedsiębiorstwa. Dlaczego warto zlecić ten proces doświadczonej marce?

Szeroki wybór konstrukcji magazynowych

Wiodące przedsiębiorstwa, zajmujące się projektowaniem i wyposażeniem magazynów, zapewniają swoim klientom szeroki wybór instalacji regałowych, przystosowanych do specyfiki przechowywanych i dystrybuowanych towarów. Wśród najczęściej wybieranych konstrukcji, prym wiodą m.in. regały półkowe, regały paletowe, antresole i podesty robocze, instalacje automatyczne czy systemy miniload.

Skalowalny projekt, elastyczne rozwiązania

Kolejnym atutem współpracy z doświadczonym projektantami magazynów jest możliwość określenia długofalowej strategii rozbudowy danego obiektu, realizowanej wraz ze wzrostem zapotrzebowania na przestrzeń składowania. Powierzając wyposażenie magazynu odpowiednim wykonawcom zyskujemy również pewność, że zastosowane konstrukcje magazynowe będą cechować się modułową budową, która pozwoli przystosować wysokość poszczególnych poziomów do gabarytów przechowywanych towarów.

Dogłębna znajomość branż inwestorów

Decydując się na wybór firmy, oferującej kompleksowe wyposażenie magazynów, warto zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami z portfolio firmy – czy posiadana ona doświadczenie w realizacji projektów dla Twojej branży? Czy zna ona panujące w niej realia i problemy, z jakimi mierzy się Twoja firma? Współpraca z doświadczoną marką jest kluczem do spełnienia założonych celów na każdym etapie realizowanych działań.

Wybierz nowoczesne wyposażenie magazynów od Nedcon Silesia

Kilkunastoletnie doświadczenie na polskich rynkach oraz ponad 1000 zrealizowanych inwestycji na terenie całej Polski – to najważniejsze wyróżniki marki Nedcon Silesia. Chcesz dowiedzieć się, jakie korzyści może przynieść Twojej firmie kompleksowe wyposażenie magazynów, dobrane przez kompetentnych specjalistów? Już dziś skontaktuj się z opiekunami inwestycji marki Nedcon i przekonaj się, jakie korzyści zapewni Ci magazyn logistyczny na miarę XXI wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read