Strona głównaTransportCzym jest zawiesie linowe?

Czym jest zawiesie linowe?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się zawiesie linowe, które służy do przenoszenia ciężkich ładunków. Zawiesia linowe mogą być wykorzystane zarówno na magazynach, jak i w halach produkcyjnych. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest zawiesie linowe, a także podamy główne zastosowanie.

Wybór zawiesi linowych


Oprócz zawiesi linowych dostępne są również zawiesia łańcuchowe. Niezależnie od tego, jaki rodzaj zawiesia wybierzesz to przed zakupem powinieneś zwrócić uwagę na bezpieczeństwo, długowieczność oraz dopasowanie do sprzętu i przenoszonego ładunku. Ważną rolę odgrywa także odporność na warunki, w których działają zawiesia. Zarówno zawiesia linowe, jak i łańcuchowe są całkowicie bezpieczne, jeśli sprawdzona firma na rynku jest ich producentem. Lepiej nie kupować zawiesia od marek, o których nie możesz znaleźć opinii, ponieważ nie są znane.

Wytrzymałość


Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że niezależnym badaniom podlegają każde zawiesia, które są dopuszczone do sprzedaży. Po takich badaniach uzyskuje się specjalny certyfikat bezpieczeństwa. Warto wziąć to pod uwagę, jeśli inwestujesz pieniądze w konkretny produkt. Według powszechnej opinii łańcuchowe zawiesia mają szersze zastosowanie od zawiesi linowych. Łańcuchy są znacznie odporniejsze na warunki atmosferyczne niż liny, a do tego można je dowolnie skracać.

Zalety zawiesi


Trzeba także dodać, że zawiesia łańcuchowe można łatwiej transportować. Godne polecenia są również zawiesia linowe, które mają stalowe rdzenie w linach. Bez wątpienia dorównują one łańcuchom pod względem trwałości. Mała elastyczność oraz spory ciężar to główne minusy konstrukcji łańcuchowej. Zawiesia linowe są elastyczne, dlatego mogą być użyte do holowania lub opasania ładunków. Dodatkowo znacznie mniejszy jest ciężar tego rodzaju zawiesia. Niestety szybsze przecieranie się lin jest minusem tego rozwiązania. To powoduje, że nie jest to dobra opcja do transportu naprawdę ciężkich materiałów. Nie ulega wątpliwości, że swoje plusy i minusy mają oba rodzaje zawiesia. Warto przeanalizować je dokładnie, żeby wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie. Trzeba też wspomnieć, że konstrukcje linowe są dużo tańsze, ale ich okres żywotności jest krótszy. Ciężko jest je także całkowicie zregenerować.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy CECHO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read