Strona głównaTransportCzym są zwrotne opakowania transportowe i czy warto z nich korzystać?

Czym są zwrotne opakowania transportowe i czy warto z nich korzystać?

O tym, jak ważną rolę w branży motoryzacyjnej odgrywa transport, wiedzą chyba wszyscy, którzy w niej pracują. Przewożenie różnego rodzaju delikatnych i podatnych na uszkodzenia komponentów może stanowić duże wyzwanie.

Innowacyjnym rozwiązaniem, które już niedługo może być standardem w każdej firmie zajmującej się transportem różnego rodzaju części do pojazdów, są zwrotne opakowania transportowe. Warto już teraz dowiedzieć się, jakie mają zalety i dlaczego są lepsze niż opakowania jednorazowego użytku.

W obecnych czasach, kiedy liczba transportowanych towarów jest często bardzo duża, problem z jednorazowymi opakowaniami do przewożenia jest powszechny. Setki takich opakowań zajmują bowiem wiele miejsca, a finalnie i tak trzeba je wyrzucić.

Zwrotne opakowania transportowe – co należy o nich wiedzieć?

Na polskim rynku dostępne są opakowania zwrotne z EPP, czyli takie, które zostały wykonane ze spienionego polipropylenu. Pod wieloma względami mogą one okazać się lepszym rozwiązaniem niż wybór jednorazowych opakowań. Producent opakowań transportowych z EPP – firma Knauf Industries Automotive, jest liderem w produkcji opakowań wielokrotnego użytku dla przemysłu samochodowego. Dzięki wdrożeniu nowoczesnych technologii formowania tworzyw spienialnych oferowane produkty charakteryzują się wysoką wytrzymałością i długą żywotnością.

Opakowania transportowe z EPP od Knauf Industries Automotive są projektowane indywidualnie, co sprawia, że pozwalają na przechowywanie części o nietypowych kształtach. Co więcej, są dostosowywane do preferencji klienta i uwzględniają wszelkie wymagania techniczne związane z produktami. Wysoka jakość opakowań przekłada się na odporność na wstrząsy i odpowiednie zabezpieczenie przewożonych części przed uszkodzeniami.

Dlaczego warto postawić na zwrotne opakowania transportowe?

Walory czysto praktyczne to nie jedyne plusy przemawiające za wyborem zwrotnych opakowań transportowych. Kolejną zaletą jest to, że produkty Knauf Industries Automotive są opracowywane zgodnie z normami branży motoryzacyjnej ISO IATF 16949 i zasadami zrównoważonego rozwoju. Na końcu cyklu użytkowego materiał, z którego wykonane są opakowania, może zostać w pełni odzyskany. Tym samym, decydując się na wykorzystywanie tego typu opakowań, można dbać o środowisko naturalne, co w obecnych czasach jest bardzo pożądane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read