Strona głównaBez kategoriiFaktoring szybkie źródło finansowania dla firm transportowych

Faktoring szybkie źródło finansowania dla firm transportowych

Prowadzenie firmy transportowej wiąże się z wieloma wyzwaniami. Jedną z bolączek przedsiębiorców prowadzących swoje biznesy w sektorze transportowym są kłopoty finansowe spowodowane koniecznością oczekiwania na opłacenie zaległych faktur przez kontrahentów. Istnieje jednak wysoce skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu można pozyskać środki utrzymanie płynności finansowej. Mowa tutaj o faktoringu. W poniższym artykule omawiamy jego atuty.

Z jakimi problemami zmaga się branża transportowa?

Branża transportowa to jedna z gałęzi gospodarki, która dynamicznie się rozwija. Jednocześnie w związku z bardzo dużą liczbą podmiotów gospodarczych działających w tej sferze zauważalna jest bardzo wysoka konkurencja. Firmy, które chcą zyskać uznanie w oczach klientów, muszą proponować im bardzo atrakcyjne warunki współpracy.

Faktury z długimi terminami płatności a ryzyko utraty płynności finansowej

Wielu przedsiębiorców funkcjonujących w tej branży dostosowuje się do swoich klientów, np. wystawia im faktury z bardzo długimi terminami płatności. Niestety, to niesie również za sobą określone zagrożenia. W takim przypadku ryzyko utraty płynności finansowej jest bardzo duże. Istnieje jednak proste rozwiązanie tego problemu. Chodzi tutaj o faktoring, czyli usługę finansowania faktur.

Na czym polega faktoring w branży transportowej?

Dzięki faktoringowi możliwe jest uniknięcie ryzyka utraty płynności finansowej. Jest to usługa dedykowana wszystkim podmiotom gospodarczym chcącym podreperować swoją sytuację materialną. Dla wielu firm jest to pokaźne źródło finansowania bieżącej działalności.

Na czym dokładnie polega faktoring dla firm z branży transportowej? Działanie tego mechanizmu jest bardzo proste. Mianowicie: na początku firma przewozowa sporządza dla klienta fakturę z wydłużonym terminem płatności. Później faktura ta zostaje sprzedana faktorowi – wyspecjalizowanej firmie faktoringowej.

Później faktor wypłaca firmie transportowej stosowną zaliczkę. Jej wysokość może wynieść około 80-90% wartości brutto całej faktury. Reszta kwoty zostanie przelana na konto, gdy kontrahent w całości uiści swoje zobowiązanie finansowe. Poprzez skorzystanie z faktoringu podmioty gospodarcze zyskują stabilne źródło finansowania, a dodatkowo nie muszą samodzielnie zajmować się odzyskiwaniem należności od nierzetelnych kontrahentów. Jedną z wyspecjalizowanych firm oferujących faktoring jest Monevia. Ze szczegółowymi informacjami na temat jej oferty można zapoznać się na stronie https://www.monevia.pl/faktoring-dla-firm-transportowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read