Strona głównaMotoryzacjaGdzie w internecie warto kupować części samochodowe?

Gdzie w internecie warto kupować części samochodowe?

Jeszcze kilkanaście lat temu standardem było kupowanie części samochodowych od mechanika lub w stacjonarnych sklepach motoryzacyjnych. Jednak dzisiaj bardzo rozwinął się handel internetowy. Dlatego obecnie większość kierowców decyduje się na zamawianie części w sieci. Kto oferuje sprzedaż części samochodowych przez internet? Od kogo warto je kupować? Wyjaśniamy!

Sklepy motoryzacyjne online

Obecnie w internecie działa mnóstwo sklepów motoryzacyjnych. Zasadniczo można je podzielić na 3 grupy:

  • sklepy motoryzacyjne z kompleksową ofertą,
  • specjalistyczne sklepy motoryzacyjne,
  • sklepy działające na zlecenie dystrybutorów.

Sklepy motoryzacyjne z kompleksową ofertą to takie, które posiadają części z wszystkich kategorii. Dobrym przykładem jest Ucando.pl – sklep, który oferuje części do wszystkich układów. Ponadto zakupić można w nim również płyny eksploatacyjne czy opony. Oferta jest kompleksowa i obejmuje części do pojazdów wszystkich marek. Wśród nich znaleźć można zarówno części oryginalne, jak i zamienniki.

Drugi rodzaj sklepów internetowych to wyspecjalizowani sprzedawcy. Mowa o sklepach, które posiadają bogatą ofertę, ale tylko w zakresie jednej lub kilku kategorii. Przykładowo, sklep może posiadać w ofercie tylko filtry samochodowe, ale za to w asortymencie znajdziemy niemal wszystkie filtry dostępne na rynku.

Ostatnia grupa sprzedawców internetowych to sklepy działające na zlecenie konkretnych dystrybutorów. Dystrybutorzy często mają bardzo bogatą ofertę, posiadając części z wszystkich lub niemal wszystkich kategorii. Jednak wybór jest ograniczony, jeśli chodzi o producentów. Poszczególni dystrybutorzy współpracują z określoną liczbą producentów.

Gdzie kupować auto części?

Powyżej wymieniono i krótko omówiono główne grupy internetowych sklepów motoryzacyjnych. Którym sklepom warto zaufać? gdzie najlepiej robić zakupy? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Jeśli potrzebujesz konkretnej części, jasno określonego modelu, możesz skorzystać z oferty sklepu specjalistycznego. Z pewnością znajdziesz w nim to, czego potrzebujesz, choć powinieneś się liczyć ze stosunkowo wysoką ceną. Niższe ceny oferuje niewątpliwie wszechstronny sklep motoryzacyjny. Posiada on również najbogatszą ofertę, jeśli chodzi o producentów części samochodowych. W największych sklepach można znaleźć części od wszystkich najbardziej znanych producentów i od wielu mniej znanych. Natomiast sklepy dystrybutorów to miejsca z ograniczoną ofertą, które wydają się najgorszym wyborem. Jednak kupno części u takich sprzedawców również może mieć sens, jeśli szukasz opcji budżetowej.

Warto jeszcze wspomnieć o jednej grupie sklepów, o których wcześniej nie wspomniano. Mowa tutaj o wielobranżowych sklepach internetowych, które w swojej ofercie posiadają również auto części. Wcześniej nie wymieniono tej grupy, ponieważ wybór części w tego typu sklepach jest zwykle bardzo mały. Co więcej, ceny części samochodowych w internetowych sklepach wielobranżowych zwykle pozostawiają wiele do życzenia.

2 KOMENTARZE

  1. Jeśli chodzi o mnie to zdecydowanie stawiam na sklepy internetowe posiadające kompleksową ofertę tak jak Ucando, bo dzięki temu kupię wszystko co chcę za jednym razem w tym samym miejscu, a przy większych jednorazowych zakupach nie płacę też za przesyłkę.

  2. no ja akurat stawiam na sklepy z kompleksowa oferta bo lubie wszystko kupowac w jednym miescu no miec duzy wybor tez itd. itp… zycie trzeba sobie ulatwiac a nie utrudniac ja tak przynajmniej mysle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read