Strona głównaPoradyJak chronić swój samochód?

Jak chronić swój samochód?

Zakup nowego auta to dla każdego człowieka wielkie wydarzenie w życiu. Oznacza też wydanie sporych pieniędzy, dlatego na pewno każdy świeżo upieczony właściciel non stop spogląda przez okna swojego mieszkania na parking, czy jego samochód na pewno wciąż tam jest.

Nie musimy jednak wcale uciekać się do brak snu, żeby chronić nowy nabytek przed kradzieżą. Wystarczy zainstalować w nim profesjonalny monitoring GPS, który poinformuje nas o każdym niepożądanym ruchu.

Zalety zdalnej lokalizacji pojazdu

Przede wszystkim, jeżeli ktokolwiek ruszy nasz samochód z miejsca, zostaniemy o tym od razu poinformowani. Niektóre systemy pozwalają nawet na automatyczne powiadomienie organów ścigania. To jednak nie jest najważniejsze, siła zdalnego monitorowania pozycji auta tkwi gdzie indziej. Otóż w razie, gdyby do kradzieży doszło, system będzie przez cały czas informował którędy samochód się porusza. Będzie to niesamowicie ważne dla organów ścigania, które będą mogły od razu podjąć pościg. Zdalna lokalizacja samochodów jest bardzo częstą przyczyną odnajdywania i rozbijania przez policję tak zwanych dziupli, gdzie przestępcy przywożą skradzione auta. Tam są one rozbierane na części i w ten sposób spieniężane. Posiadając zainstalowany w pojeździe porządny monitoring, jest duża szansa na odnalezienie pojazdu.

Czy system łatwo obejść?

Oczywiście przestępcy wiedzą o możliwości istnienia nadajnika GPS w aucie i stosują różne metody, które mają za zadanie zakłócać sygnał. Dlatego też nie warto kupować najtańszych lokalizatorów wyprodukowanych w Chinach, ponieważ ich jakość oraz odporność na unieszkodliwienie jest bardzo niska. Ważne jest też to, w jaki sposób lokalizator dla samochodu zostanie zainstalowany. Musi być dobrze schowany, by złodziej nie był w stanie znaleźć go w kilka minut, odłączyć i pozbyć się. Jednocześnie miejsce montażu musi pozwalać na swobodny odbiór sygnału GPS oraz GPRS. Ten drugi jest niezbędny by móc przekazać informacje o pozycji auta do odpowiedniej aplikacji lub serwisu internetowego. Tam mamy możliwość podejrzenia gdzie znajduje się auto i jaką drogę przebyło. Najbardziej zaawansowane systemy potrafią wykorzystywać wszelkie możliwości, by skomunikować się ze światem zewnętrznym i ustalić choć zgrubnie własną pozycję. Włącznie z wyszukiwaniem otwartych sieci Wi-Fi w okolicy, a nawet urządzeń Bluetooth.

Lokalizacja samochodów w oparciu o dane GPS jest bardzo skuteczna i dokładna. Pozwala zarówno na monitorowanie aktualnej pozycji auta, jak również znacznie zwiększa szansę na odnalezienie pojazdu w przypadku kradzieży. Bardziej zaawansowane systemy potrafią powiadamiać nas w trybie rzeczywistym na przykład o zmianie położenia samochodu lub wjazdu w strefę zakazaną. Możliwe jest też automatyczne powiadamianie policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read