Strona głównaPoradyJak działają aukcje samochodów poleasingowych?

Jak działają aukcje samochodów poleasingowych?

Nowy czy używany? To pytanie zadaje sobie niemal każdy, kto staje przed decyzją o zmianie samochodu. Nowe auta, to gwarancja jakości, ale wysoka cena. Z kolei samochody z drugiej ręki, których przeszłość jest niepewna, to inwestycja dosyć ryzykowna. Optymalnym rozwiązaniem mogą okazać się aukcje poleasingowe. Oferta na samochody poleasingowe jest bardzo szeroka. Z niniejszego artykułu dowiesz się między innymi tego:

1.     Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

2.     Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

3.     Używane auta poleasingowe – jakie modle znajdziemy na rynku?

4.     Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz widzieć?

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tego, czy zakup samochodu poleasingowego to właściwa decyzja, to po lekturze niniejszego tekstu, wszystkie one zostaną rozwiane.

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Wzięcie pojazdu w leasing to dla firmy o wiele korzystniejsze rozwiązanie niż jego zakup na kredyt udzielony przez bank. Gdy mija okres leasingowy, firma może albo wykupić samochód, albo też wziąć  leasing nowszy model. Samochody, które nie zostaną wykupione przez dotychczasowych użytkowników trafiają w drugi obieg. O samochody firmowe przeważnie się dba, muszą regularnie przechodzić wszystkie przeglądy techniczne, są serwisowane w ASO, więc ich stan zazwyczaj jest bez zarzutu. Jako, że mają kilka lat, to ich cena nie jest nazbyt wysoka.

Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

Oferta aukcji poleasingowych jest dostępna dosłownie dla każdego! Mogą brać w nich udział zarówno osoby fizyczne, jak i firmy. Jest to doskonały sposób na zdobycie pojazdu w dobrym stanie technicznym w rozsądnej cenie. Aby móc przystąpić do aukcji, należy założyć konto w serwisie, a następnie wysłać przelew weryfikacyjny. Jest jednak pewne ograniczenie – jeżeli aukcja została oznaczona symbolem B2B, to mogą w niej wziąć udział wyłącznie firmy. Warto pamiętać także o tym, że jeżeli ktoś zakłada konto aukcyjne na firmę, to powinien mieć do tego stosowane upoważnienie.

Używane auta poleasingowe – jakie modle znajdziemy na rynku?

Na rynku motoryzacyjnym można znaleźć bardzo szeroką ofertę ciekawych propozycji. Dostępne są zarówno ekonomiczne samochody osobowe, jak i większe pojazdy, które sprawdzą się w przypadku firm. Dowiedz się więcej na stronie https://cararena.pl/. Dostępne są tam aukcje poleasingowe zarówno dla osób fizycznych, jak i dla podmiotów prawnych.

Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz widzieć? 

W pierwszej kolejności trzeba rozróżnić, że aukcja, to nie to samo co licytacja. Te dwa pojęcia niekiedy bywają używane zamiennie, choć mają inne znaczenie. W przypadku licytacji, zawsze osoba, która złoży najwyższą ofertę – wygrywa i zostaje posiadaczem licytowanego przedmiotu. W przypadku aukcji nie zawsze tak się dzieje. Owszem, osoby chcące nabyć konkretną rzecz, składają swoje oferty, jednak by aukcja mogła zostać sfinalizowana, to oferty te muszą zostać zaakceptowane. Co jeszcze warto wiedzieć o aukcjach poleasingowych? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że aukcje tego typu dostępne są dla każdej osoby, która posiada zdolność do czynności prawnych. Samochód w ten sposób mogą nabyć i osoby fizyczne i firmy. Pewien wyjątek stanowią wyłącznie aukcje B2B, które skierowane są wyłącznie do przedsiębiorców. Aukcje poleasingowe to doskonały sposób na to, aby zdobyć sprawny technicznie samochód w atrakcyjnej cenie. Różnorodność modeli na rynku aut poleasingowych jest tak duża, że każdy znajdzie coś dla siebie – czasem wystarczy jedynie odrobinę poczekać.

Zdjęcie: unsplash.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read