Strona głównaPoradyJaka kamera do samochodu służbowego?

Jaka kamera do samochodu służbowego?

Coraz częściej spotykamy się z instalowaniem kamer w samochodach służbowych. Jest to działanie jak najbardziej zasadne, zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Dzięki rejestracji zdarzeń drogowych pozwala wyjść obronną ręką z sytuacji, które były sprowokowane lub spowodowane przez innych uczestników ruchu.

Jest to ważne, zwłaszcza dla osób, które odpowiadają za swoje samochody służbowe i w razie problemów, będą zmuszone pokryć koszty ich naprawy w wyniku kolizji itp. Dowód w postaci nagrania pozwala dochodzić swoich praw i uzyskać środki z ubezpieczenia.

Dlaczego warto instalować wideorejestratory w autach służbowych?

Z wideorejestratorów korzystać mogą zarówno służbowe osobówki, jak i dostawczaki. W przypadku tych ostatnich, gdzie czasami widoczność jest w nich nieco utrudniona, takie kamery samochodowe, montowane zarówno z przodu, jak i z tyłu auta, mogą pomóc w manewrowaniu samochodem. Jest to szczególnie przydatne w ciasnych miejscach przeładunkowych.

Dlaczego jeszcze warto montować kamery w samochodach służbowych? Jeśli kamera ma zainstalowany czujnik GPS, można również śledzić trasę dostawczaka czy służbowej osobówki. Pozwala to na wprowadzanie optymalizacji tras, co z kolei może się przełożyć na szybsze dotarcie do miejsca docelowego lub mniejsze zużycie paliwa.

Xiaomi – kamera dla dostawczaka i dla osobówki

Na rynku dostępnych jest wiele rejestratorów, jednak często jest tak, że ich cena wcale nie idzie w parze z jakością, ani samego urządzenia, ani obrazu, jaki rejestruje. Ciekawą alternatywą, dla drogich kamer samochodowych, która oferuje niezwykle zaawansowane technologicznie rozwiązania, jest wideorejestrator Yi Dash Camera od Xiaomi.

Pod względem jakości obrazu okazuje się ona naprawdę bezkonkurencyjna i to nie tylko w swojej klasie cenowej, ale także tej wyższej. Za mniej niż 300 zł otrzymujemy szerokokątny, jasny (f/1,8) i w dodatku szklany obiektyw, którego ultra-szeroki kąt widzenia to aż 165 stopni. Dzięki temu kamera ma szeroki zakres obrazu, co jest szczególnie przydatne zwłaszcza przy samochodach dostawczych.

Oprócz tego możemy liczyć na rozdzielczość Full HD 1080p60fps, z prędkością nagrywania 60 klatek na sekundę, co daje nam dokładny i płynny obraz. Możemy wybrać jeszcze dwie inne rozdzielczości 1296p30fps lub 1080p30fps – rozdzielczość ta włącza się automatycznie przy aktywacji systemu ADAS, który reaguje na nieplanowane opuszczenie pasa ruchu lub zbytnie zbliżenie się do pojazdu jadącego przed nami.

Kamera samochodowa Xiaomi ma również świetnie działającą redukcję szumów, co wpływa na wysoką jakość nocnych nagrań oraz sprawnie działający G-sensor, zabezpieczający w trakcie gwałtownego hamowania lub kolizji, kluczowe nagranie.

Gdzie montować?

Wideorejestratory w samochodach służbowych, a zwłaszcza w dostawczakach, powinny być montowane zarówno z przodu samochodu, jak i z tyłu. Przy czym montaż na szybie przedniej powinien umożliwić bezpieczną jazdę, dlatego najlepiej, aby kamerka była przymocowana w górnej części szyby. Urządzenie Yi Dash Camera od Xiaomi posiada wygodny w montażu uchwyt, który można zamocować w okolicach lusterka wstecznego.

Szukasz taniej i dobrej kamery do dostawczaka lub służbowej osobówki? Sprawdź, ile kosztuje aktualnie kamera samochodowa Xiaomi w Wideorejestratory24.pl! Wyposaż swoje auto służbowe w dobry i tani wideorejestrator o wysokiej jakości obrazu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read