Strona głównaPoradyJaką wypożyczalnię wózków widłowych wybrać? Wynajem Still i innych firm

Jaką wypożyczalnię wózków widłowych wybrać? Wynajem Still i innych firm

Wynajem wózków widłowych to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Jednak nie każdy podmiot, który wynajmuje pojazdy, oferuje atrakcyjne warunki tej usługi. Czym charakteryzują się wypożyczalnie największych firm i na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę?

Przy wynajmie wózków widłowych najważniejsze znaczenie ma brak odpłatności za serwisowanie. Drugim istotnym kryterium jest to, czy wypożyczalnia „widlaków” dysponuje najnowocześniejszymi urządzeniami gotowymi do pracy od zaraz. Ze względu na brak odpowiednich produktów w wypożyczalniach wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup nowego wózka widłowego.

Wypożyczalnia wózków widłowych – ważne czynniki

Usługa wypożyczenia pojazdów magazynowych cieszy się zainteresowaniem wśród przedsiębiorców, którzy nie potrzebują urządzeń na dłuższy czas, ale np. do jednorazowego projektu. Kolejną grupę zainteresowanych tworzą firmy nieposiadające jeszcze ugruntowanej pozycji na rynku. Kilkusettysięczny kredyt inwestycyjny może być w ich przypadku zobowiązaniem, które będzie zagrażać przyszłej płynności finansowej. Istnieje wiele powodów, dla których przedsiębiorstwa decydują się właśnie na wynajem, a nie zakup wózków widłowych.

Wypożyczalnie wózków widłowych największych producentów tych pojazdów, np. Still, jak i innych znanych marek, najczęściej potrafią zaoferować coś, co najbardziej podoba się przedsiębiorcom. Chodzi o serwis i zakres darmowych usług związanych z wymianą poszczególnych płynów eksploatacyjnych czy części. Niektórzy przedsiębiorcy narzekają na wynajem, jednakże za taką negatywną opinię odpowiedzialność ponoszą nie do końca uczciwe firmy. Przed skorzystaniem z usług danej wypożyczalni koniecznie należy zapoznać się z regulaminem i umową. Wypożyczany sprzęt powinien być w 100% sprawny. Jeżeli w trakcie wykonywania prac powstanie np. rysa na zderzaku, to fakt ten nie powinien być odpłatny, gdyż są to konsekwencje normalnego użytkowania takiego pojazdu.

Wybór wózka widłowego do wypożyczenia

Kilka bądź kilkanaście wózków i wszystkie właściwie identyczne? Brak możliwości precyzyjnego wyboru to kolejna wada wielu wypożyczalni. Na szczęście większe podmioty umożliwiają wybór spośród dziesiątek, a nawet setek rozmaitych pojazdów.

Kryterium dostępności różnych rodzajów „widlaków” jest niezwykle ważne. Wbrew pozorom zakres wykorzystywania tych urządzeń może się bardzo różnić. Do średniej wielkości sklepu przyda się wózek podnośnikowy, do centrum budowlanego potrzeba wózka o bardzo dużej maksymalnej sile nośności, a magazyn wysokiego składowania wymaga specjalnie przeznaczonych do takich pomieszczeń pojazdów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read