Strona głównaSpedycjaJakie regały magazynowe wybrać do firmy? Poznaj najważniejsze kryteria

Jakie regały magazynowe wybrać do firmy? Poznaj najważniejsze kryteria

Regały magazynowe są nie tyle przydatnym, co niezbędnym elementem wyposażenia firmowego zaplecza. Sięgają po nie firmy logistyczne, transportowe, budowlane, hurtownie, firmy produkcyjne i wszystkie inne przedsiębiorstwa, które składują u siebie różnego rodzaju towary. W naszym artykule podpowiadamy, jakie kryteria należy wziąć pod uwagę wybierając regały magazynowe.

Dopasowanie regałów magazynowych pod kątem ich przeznaczenia

Regały magazynowe to obszerna kategoria konstrukcji do składowania towarów, które różnią się ze względu na przeznaczenie, parametry wytrzymałościowe oraz oczywiście wysokość. Ma to duży wpływ na sposób ich eksploatowania.

Do najpopularniejszych rodzajów regałów magazynowych zaliczymy:

  • Regały paletowe – są najbardziej uniwersalne, sprawdzą się w większości firm, które szukają solidnych regałów do składowania najróżniejszych towarów. Regały paletowe wykonuje się z profili zamkniętych tworzących pionowe ramy i poziome trawersy.
  • Regały wysokiego składowania – najlepszy wybór do magazynów o dużej kubaturze. Umożliwiają składowanie towarów na wysokości kilkunastu metrów, co pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.
  • Regały półkowe – najlepsza propozycja do małych magazynów, na firmowe zaplecza, do archiwum, sklepu czy hurtowni. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie obsługa towarów odbywa się ręcznie.
  • Regały przepływowe – to propozycja do magazynów, w których występuje duża i szybka rotacja towarów. Regały przepływowe są idealne do systemu FIFO („pierwsze weszło, pierwsze wyszło”).
  • Regały wjezdne – pozwalają obsługiwać towary tylko z jednej strony, co skraca drogi transportowe i oszczędza dużo czasu. Dobre zarówno do systemu FIFO, jak i LIFO.
  • Regały wspornikowe – takie regały najczęściej wykorzystuje się do składowania ciężkich towarów dłużycowych, jak pręty, rury, profile, płyty budowlane etc.

Wiedząc, jakie są rodzaje regałów magazynowych, można już łatwo zdecydować, która konstrukcja najlepiej sprawdzi się w konkretnych zastosowaniach.

Jakość wykonania regałów

Regały magazynowe pełnią kluczową funkcję. Nie tylko ułatwiają utrzymanie porządku w magazynie i usprawniają pracę zespołu, ale także muszą zapewnić bezpieczeństwo ludzi i składowanych towarów. Dlatego priorytetem powinna być jakość wykonania regałów.

Wybierając regały do swojego magazynu warto zwrócić uwagę na to, czy spełniają one normy FEM i EN 15512. W przypadku regałów pomalowanych farbą, a przeznaczonych do składowania produktów żywnościowych, należy się upewnić, czy farba ta posiada atest PZH.

Modułowa konstrukcja

Gwarantuje to perfekcyjne dopasowanie regałów magazynowych do konkretnego pomieszczenia. Każdy magazyn ma własną specyfikę ze względu na powierzchnię użytkową, kubaturę, a także ustalone ciągi komunikacyjne. Aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń należy zastosować właśnie regały magazynowe o modułowej konstrukcji.

Ma to również tę zaletę, że takie regały będzie można zastosować w zagospodarowanym magazynie, w którym chcemy zwiększyć liczbę dostępnych półek, ale bez rezygnowania z już posiadanych regałów.

Odpowiednia wytrzymałość

Ten parametr zawsze powinien być dopasowany do rodzaju, a tym samym masy własnej składowanych towarów. Jeśli np. szukamy regałów do firmowego archiwum, to udźwig półek nie musi być bardzo duży – zupełnie inaczej wygląda to natomiast w przypadku regałów przeznaczonych do składowania ciężkich towarów umieszczonych na paletach.

Szukając uniwersalnego rozwiązania do firmowego magazynu warto zainteresować się regałami paletowymi, które są w stanie znieść obciążenie nawet do 30000 kg na pole. Więcej o regałach paletowych możesz przeczytać na stronie https://www.ltm-regaly.pl/regaly-paletowe/.

Wybierz sprawdzonego dostawcę regałów magazynowych

Regały magazynowe, które spełniają wszystkie omówione kryteria, prezentujące bardzo wysoką jakość wykonania, łatwe w montażu i demontażu, znajdziesz w stałej ofercie firmy LTM. Dostarcza ona regały paletowe, wysokiego składowania, półkowe, wjezdne/przepływowe czy wspornikowe na potrzeby firm z dowolnej branży. LTM jest czołowym dostawcą profesjonalnych rozwiązań logistycznych.

Z pełną ofertą regałów magazynowych LTM możesz się zapoznać na stronie internetowej https://www.ltm-regaly.pl/regaly-magazynowe/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read