Strona głównaPoradyJakiego kuriera wybrać, a jakiego lepiej unikać? Zestawienie firm kurierskich

Jakiego kuriera wybrać, a jakiego lepiej unikać? Zestawienie firm kurierskich

Firm kurierskich jest naprawdę sporo. Możemy wybierać między różnymi ofertami, cenami i opcjami. Wysyłanie paczki przez kuriera to popularna opcja, dlatego coraz więcej mówi się o jakości i ocenie różnych firm. Jest to bardzo wartościowe, gdyż dzięki takiej wiedzy możemy uchronić się przed wyborem niesprawdzonej firmy lub usługi. Dlatego dziś przedstawimy kurierów, którzy działają na terenie naszego kraju, a także za granicą. Którym warto zaufać, a którzy mogą nie spełnić naszych oczekiwań?

Jak porównać ze sobą oferty kurierów?

Na dobrą ocenę danej firmy kurierskiej składa się kilka czynników. Dodatkowo, dla każdego z nas liczy się bardziej inny aspekt działalności. Można jednak przyjąć, że najbardziej wszystkim zależy na szybkiej i bezpiecznej dostawie paczki z punktu A do punktu B. W końcu to główne działanie i założenie działalności kurierów. Dlatego przyjmijmy to za główne kryterium oceny.

Kuriera najczęściej zamawiamy przez Internet. Jest to bardzo szybka i wygodna opcja. Jednak zdarza się, że potrzebujemy kontaktu z obsługą klienta. Chcemy także mieć możliwość śledzenia drogi naszej paczki. Firmy oferują takie rozwiązania w różny sposób. To też powinno podlegać ocenie. Która z nich robi to w najprzystępniejszy i najwygodniejszy sposób?

Nie można nie wspomnieć o cenie. W końcu przystępna kwota za dobrej jakości usługę to idealne połączenie. Istnieje wiele form wysyłki kurierskiej i kilka czynników, które wpływają na jej cenę. Jednak za klasyczne dostarczenie paczki do klienta każda firma podaje inną kwotę. Można jednak łatwo sprawdzić, która oferuje najlepszy stosunek ceny do jakości.

Najlepszy kurier – którą firmę wybrać?

W zeszłym roku powstało zestawienie 7 najpopularniejszych firm kurierskich w naszym kraju. Porównanie zostało stworzone przez Polski Instytut Badania Jakości. Pod uwagę zostały wzięte kryteria, które wcześniej wymieniliśmy. Dokładnie były to: obsługa i komfort, jakość, cena oraz czas realizacji. Jakie były wyniki tego badania?

Jaki kurier jest najlepszy w Polsce?

Na pierwszym miejscu uplasował się DHL! Jego średnia ze wszystkich kategorii wyniosła 88,5%. Dodatkowo wygrał w kategorii najszybszy czas realizacji oraz dostał dużo punktów za rekomendacje klientów. Na końcowy rezultat miał również wpływ DHL cennik stworzony w równowadze pomiędzy kosztami i jakością usługi. Polecany przez ludzi był także UPS, który dostał nawet więcej głosów od DHL.

Drugie miejsce to popularny InPost. Uzyskał 86,3% średniej z wszystkich kategorii. Szczególnie dobrze wypadł w kategorii jakość, gdzie uplasował się tuż za UPS.

Samo UPS zajęło 3 lokatę. Wynik to 85,5%. Jak widać różnice w procentach są bardzo małe, dlatego wszystkie te trzy firmy świetnie się spisały. UPS tryumfowało w kategoriach jakość, obsługa i komfort oraz w wspomnianych rekomendacjach od klientów.

Pozostałe pozycję zajęły kolejno Pocztex z bardzo dobrym wynikiem 82,6% oraz DPD 81,9%. Najsłabiej wypadły dwie firmy: GLS i Fedex. Ich wyniki to zaledwie 72,9% oraz 65,9%.

Kurier online – którego kuriera zamówić?

Wyniki mówią same za siebie. Bardzo optymistyczne jest to, że mamy do wyboru kilka firm z naprawdę świetną renomą, a świadczone przez nich usługi i zadowolenie klientów mówi samo przez się. Jednak są także kurierzy, którzy nie do końca dobrze spełniają się w swojej roli. Warto więc zaufać jednak sprawdzonej firmie, która z pewnością nie zawiedzie nas w żadnej z kategorii.

Który kurier jest najtańszy?

Oczywiście, jeśli chcemy zamówić kuriera online, warto dowiedzieć się, który swoje sprawdzone usługi świadczy w najlepszej cenie. W końcu do wyboru mamy kilka opcji, więc czemu nie wybrać tej najtańszej? Można to prosto zrobić dzięki pomocy porównywarki kurierów online. Wchodzimy na stronę allekurier.pl i wypełniamy informacje o przesyłce, którą chcemy nadać. Po wypełnieniu tego krótkiego formularzu dostajemy całe zestawienie najlepszych firm kurierskich. Pierwsza opcja to najtańsza wysyłka dla danych podanych odnośnie naszej przesyłki. Szybko i wygodnie możemy zamówić kuriera ze spokojną głową, że nic nie przepłacamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read