Strona głównaPoradyKalkulator OC i AC bez danych. Sprawdź, czy to zadziała

Kalkulator OC i AC bez danych. Sprawdź, czy to zadziała

Większość z nas wie, jak działa internetowa porównywarka OC. Aby dowiedzieć się, ile zapłacimy za ubezpieczenia i jaka oferta będzie dla nas najatrakcyjniejsza, musimy wypełnić formularz online podając szereg istotnych danych. Z tymi dotyczącymi samochodu nie mamy zazwyczaj problemu. Jednak przed podaniem danych osobowych i kontaktowych często się bronimy. Czy słusznie?

Poza danymi pojazdu, o jakie informacje poprosi nas kalkulator?

Aby znaleźć dla siebie najlepsze ubezpieczenie OC i AC, musimy wpisać w kalkulator dane dotyczące pojazdu (m.in. markę, rocznik, dotychczasowy przebieg), i dotyczące nas, czyli właściciela samochodu. Czy to naprawdę niezbędne? Tak, jeżeli zależy nam na rzetelnej kalkulacji. Czasem się zdarza, że wypełniając formularz kalkulatora online, jak ten na https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac, pomijamy wybrane rubryki lub wpisujemy w nie fałszywe dane. Czego możemy spodziewać się w takiej sytuacji? Przede wszystkim krótszej listy ofert. Poza tym wybrane oferty nie będą w pełni odzwierciedlały możliwości wyboru. Dlaczego tak się dzieje? Otóż część towarzystw ubezpieczeniowych, aby obliczyć składkę często sprawdzą historię ubezpieczeniową danego klienta. Brak danych w tym zakresie, nie uwzględni zatem zniżek, jakie „wypracowaliśmy” sobie bezkolizyjną jazdą i długoletnim doświadczeniem za kierownicą. Wpisane w kalkulator OC i AC dane są podstawą dla stworzenia kompleksowej i rzetelnej kalkulacji.

Dane osobowe w kalkulatorze OC

Wielu kierowców unika wpisania z kalkulator danych osobowych uznając, że to zbyt osobista kwestia, a nawet ryzykowna. Okazuje się jednak, że takie obawy są zupełnie bezpodstawne. O co zapyta nas kalkulator? Będzie to przede wszystkim nasza data urodzenia lub numer PESEL, płeć, stan cywilny, liczba dzieci oraz ich wiek, zawód, zamieszkiwana miejscowość. Wszystkie te elementy mają wpływ na wysokość składki OC. Brak informacji w kalkulatorze lub podanie nieprawdziwych danych skutkować będzie kalkulacją, która nie odzwierciedli dokładnie ofert ubezpieczycieli, jakie faktycznie mogłyby zostać dla nas przygotowane.

Czy musimy podać wszystkie dane osobowe? Oczywiście nie. Kalkulator wskaże nam, które pola są obligatoryjne w wypełnieniu, a które możemy ewentualnie pominąć. Warto jednak pamiętać, że pominięte pola w formularzu oddalają nas od uzyskania rzetelnej informacji na temat faktycznej wysokości składki. Jaka informację w takim razie uzyskamy? Jedynie orientacyjną.

Kalkulator OC i AC bez danych. Sprawdź, czy to zadziała1

Dane kontaktowe w kalkulatorze OC

Czasem wpisując dane w kalkulator OC i AC robimy to bez podawania swojego numeru telefonu bądź też adresu e-mail. Wszystko to najczęściej z obawy, że będziemy później nękani telefonami i przesyłanymi ofertami. Co zatem? Dane bez podawania numeru telefonu lub adresu poczty elektronicznej, czy może jednak z informacjami dotyczącymi kontaktu?

Brak danych kontaktowych w formularzu kalkulatora nie wpłynie negatywnie na przebieg kalkulacji. Jednak podanie owych danych może dostarczyć dodatkowych korzyści. Link przesłany na adres e-mail pozwoli nam szybko i wygodnie dotrzeć do przeprowadzonej kalkulacji, także w sytuacji, gdy decyzje o wyborze ubezpieczenia odłożymy sobie na później. Rozmowa z doradcą pomoże z kolei w wyborze najtańszej, a przy tym najkorzystniejszej pod względem warunków oferty ubezpieczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read