Strona głównaPoradyKilka słów o obowiązkach managera floty samochodowej

Kilka słów o obowiązkach managera floty samochodowej

Dzięki widocznemu logo firmy możemy zobaczyć coraz więcej pojazdów flotowych na różnych trasach. Marketing ten pozwala zarówno na promowanie marki, jak i premiowanie kadry pracowniczej w celach motywacyjnych.

Skuteczne zarządzanie taborem będzie możliwe wraz z zatrudnieniem managera floty. Dziś przybliżymy zakres jego obowiązków.

Flota samochodowa

Flota to grupa samochodów używanych do różnych celów i posiadanych przez dane przedsiębiorstwo. Istnieje możliwość jej kupna bądź wynajęcia. Przeważnie używana jest w transporcie i do marketingu.

Optymalne koordynowanie działaniami floty przez menadżera floty może znacząco poprawić efektywność przedsiębiorstwa. Dlatego w tym zawodzie potrzebne są osoby zdolne do analitycznego wyciągania wniosków i wprowadzania nowych modeli działań taboru. Szczęśliwie istnieje urządzenie, które jest w stanie pomóc im w pracy, a mowa tu o monitoringu GPS i jego funkcjach. Sprzęt ten bowiem generuje dane na temat aktualnej lokalizacji poszczególnych pojazdów, zużycia eksploatacyjnego oraz czasu pracy kierowców.

Monitoring GPS – korzyści

Za pomocą monitoringu GPS, przy wsparciu analizy, można wybrać lepszą trasę przejazdu, rzetelnie podsumować miesięczne godziny pracy kierowcy oraz obserwować to, jak użytkowany jest pojazd. Zmniejsza to zużycie paliwa i pozwala na wykorzystywanie jednego auta przez wielu kierowców za sprawą aplikacji monitoringu.

Zadania managera floty

Manager floty będzie miał za zadanie kupować lub wynajmowań auta dla przedsiębiorstwa, nadzorować ich stan techniczny (z uwzględnieniem spraw serwisowych), administrować kwestie związane z ubezpieczeniami oraz budżetem taboru, czy selekcjonować trasy przejazdów. Oczywiście to stanowisko wiąże się z określonymi wymaganiami. Pomijając wcześniej wymienioną predyspozycję do analizy, kandydaci powinni nie mieć problemu z komunikowaniem się z innymi ludźmi (aspekt negocjowania umów). Przyda się również umiejętność skutecznego koordynowania zespołu.

Podsumowanie

Każde przedsiębiorstwo korzystające na co dzień z floty pojazdów powinno zastanowić się nad zatrudnieniem skutecznego managera floty. Niemniej przyda mu się pomoc w postaci jakościowego monitoringu GPS, aby mieć stały dostęp do szerokiego spektrum informacji na temat poszczególnych pojazdów.

Więcej na temat zarządzania flotą pojazdów za pomocą monitoringu GPS znajdziesz na https://www.verizonconnect.com/pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read