Strona głównaLogistykaNowoczesne stoły do pakowania to wygoda. Wykonuj swoją pracę szybciej i sprawniej

Nowoczesne stoły do pakowania to wygoda. Wykonuj swoją pracę szybciej i sprawniej

Nie pracuj ciężko. Pracuj mądrze. Ułatwianie sobie codziennych zadań jest szczególnie ważne w logistyce, która przechodzi obecnie swój złoty okres. Liczba wysyłanych paczek i przesyłek rośnie z dnia na dzień, a rynek e-commerce rozwija się w błyskawicznym tempie.

Firmy, które chcą nadążać za tym ekspresowym tempem, muszą zapewniać swoim pracownikom innowacyjne rozwiązania. Wbrew pozorom wcale nie chodzi o nowoczesne systemy informatyczne, ale praktyczne i ergonomiczne meble warsztatowe, które zdecydowanie przyspieszą cały proces przygotowania paczek do wysyłki. Poznaj najnowsze trendy magazynowe!

Efektywny magazyn to dobrze wyposażony magazyn

Ilość wyposażenia w magazynie ma znaczenie. Efektywny rozładunek i załadunek to główna arteria logistyki, dlatego sposób pakowania przedmiotów i towarów do wysyłki jest niezwykle istotny. Stoły do pakowania i inne meble magazynowe zdecydowanie przyspieszają i ułatwiają cały proces.

Takie rozwiązania są szczególnie potrzebne dziś, kiedy rynek e-commerce rozwija się w rekordowym tempie. Prędkość oraz dokładność przy pakowaniu zamówienia ma bezpośredni wpływ na jakość wysyłki oraz stopień zadowolenia klienta. Z tego też powodu w magazynach zaczyna się przykładać wzmożoną uwagę zarówno do sposobu, jak i szybkości pakowania paczek.

Meble magazynowe, takie jak stoły do pakowania lub wózki transportowe, to najlepszy sposób na zwiększenie wydajności pracy każdego magazynu.

Ergonomiczne stoły do pakowania

Stół do pakowania powinien być maksymalnie ergonomiczny. Dlaczego? Otóż im wygodniej i prościej pakuje się paczki, tym mniej pomyłek i tym większe tempo pakowania.

optymalizacja przestrzeni
Stoły do pakowania na zamówienie to ergonomia i wygoda pracy fot. stolydopakowania.com.pl

Cały proces przygotowania przesyłki do drogi jest wykonywany o wiele sprawniej, kiedy ma się pod ręką wszystkie niezbędne akcesoria i części składowe.

Z tego też powodu stoły do pakowania to dziś tak naprawdę wielofunkcyjne stanowiska, które w znacznie stopniu ułatwiają pakowanie towarów i przedmiotów. Dodatkowymi elementami, w które może być wyposażony taki stół, są:

  • półka na drukarkę,
  • uchwyt na monitor,
  • kamera do pakowania,
  • kółka z hamulcami
  • blat kulkowy lub rolkowy.

To oczywiście tylko niektóre z przykładowych dodatków, które mogą stać się integralną częścią stołu do pakowania. Warto zaznaczyć, że niektóre firmy wykonują takie stoły na zamówienie, dzięki czemu mebel może być odpowiednio spersonalizowany. Świetnym przykładem takiego przedsiębiorstwa jest Wilking, czyli polski producent mebli magazynowych.

Wózki transportowe

Przewożenie towarów i paczek jest podstawą działania każdego magazynu, dlatego wózki transportowe są wyposażeniem niemalże obowiązkowym. Warto zaznaczyć, że rodzaj takiego wózka ma zasadnicze znaczenie i jest w stanie wpłynąć na efektywność przewożenia towarów wewnątrz hali.

Jakie modele są szczególnie przydatne?

Wózki na kartony

Kartony stanowią obowiązkowy element procesu pakowania przesyłek. Takich kartonów zawsze musi być magazynie odpowiednia liczba. Wózki na kartony pomagają w utrzymaniu porządku za sprawą lepszej organizacji opakowań.

mobilny pojemnik na wypelnienia lub odpady
Wózek na kartony do pakowania fot. stolydopakowania.com.pl

Dzięki regulowanym półkom, takie wózki świetnie sprawdzają się także do organizowania oraz przewożenia firmowej dokumentacji. Cztery obrotowe kółka zapewniają mobilność, co sprawia, że wózki są zwrotne i wygodne w użytkowaniu.

Wózki na papier do pakowania

Wózek na papier do pakowania z nożem to jeden z najbardziej praktycznych mebli warsztatowych. Dlaczego? Ponieważ zapewnia precyzyjne docinanie papieru do pakowania.

wozek na paczki do pracy w magazynie
Klasyczny wózek transportowy do pracy na magazynie fot. stolydopakowania.com.pl

Jest to rozwiązanie, dzięki któremu zużywasz dokładnie tyle papieru, ile w danej chwili faktycznie potrzebujesz. Taka optymalizacja wpływa również na koszty zużycia papieru do pakowania, dlatego taki mebel warsztatowy jest nie tylko maksymalnie praktyczny, ale także opłacalny.

Gdzie zamówić sprawdzone meble magazynowe?

Jakość mebli magazynowych ma zasadnicze znaczenie, ponieważ przekłada się także na ich trwałość. Z tego też powodu warto wybierać renomowanych producentów, którzy oferują sprawdzone meble warsztatowe dobrej jakości. Ale co zrobić, aby dopasować rozmiar wyposażenia do gabarytów samego warsztatu?

Odpowiedzią na ten dylemat jest produkcja mebli magazynowych na wymiar. Polską firmą, której wyroby łączą wysoką jakość z możliwością personalizacji (również pod kątem wymiarów), jest wcześniej wspomniana firma Wilking!

Warto wspomnieć, że cały proces produkcji w Wilking zaczyna się od konsultacji z klientem i stworzenia trójwymiarowej wizualizacji. Dzięki temu klient dostaje zawsze dokładnie taki mebel warsztatowy, jakiego potrzebuje.

Możliwa jest także pełna personalizacja takiego mebla, co jest szczególnie ważne w przypadku stołów do pakowania. To Ty wybierasz czy chcesz, żeby zamówiony przez Ciebie model miał uchwyt na monitor, półkę na drukarkę, kółka z hamulcem lub wszystko naraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read