Strona głównaLogistykaPolkont – poznaj doświadczoną firmę, działającą w branży kontenerów

Polkont – poznaj doświadczoną firmę, działającą w branży kontenerów

Oferta firm specjalizujących się w obsłudze i sprzedaży kontenerów w Polsce jest bardzo szeroka. Wiele osób ma problem z doborem odpowiedniego partnera, który działa we wszystkich aspektach dotyczących logistyki kontenerowej. Jeśli chcesz mieć pewność korzystnej i skutecznej współpracy wybierz Polkont Sp. z o.o. – doświadczoną firmę zapewniającą kompleksową obsługę w branży związanej z kontenerami.

Dlaczego warto podjąć współpracę z Polkont? 

Polkont to firma działająca na rynku od 2002 roku, będąc częścią znanej niemieckiej grupy CHS Containergroup. Spółka ma na swoim koncie setki skutecznie zrealizowanych projektów i do tej pory działała we współpracy ze znanymi firmami z całego świata – należą do nich m.in.: BUDIMEX, PKP, EUROVIA, MOSTOSTAL Warszawa. Dzięki dużemu zainteresowaniu ze strony małych i dużych przedsiębiorstw Polkont przez 10 lat rozszerzył swoją działalność na skalę europejską, otwierając punkty obsługi w Ukrainie, Słowacji, Czechach i na Łotwie.

Najlepszym dowodem świadczenia wysokiej jakości usług są uzyskane przez Polkont certyfikaty i wystawiane przez nich gwarancje bezpieczeństwa. Firma może się pochwalić:

 • certyfikatem systemu zarządzania środowiskiem wg ISO 14001:2015,
 • certyfikacją procesów spawalniczych wg PN-EN ISO 3834-3:2007 w zakresie spawania kontenerowych konstrukcji stalowych i ich modyfikacji
 • uprawnieniami w zakresie prowadzenia napraw wszystkich typów i rodzajów kontenerów stalowych z wyjątkiem zbiorników w kontenerach zbiornikowych,
 • w pełni certyfikowanym personelem: spawacze (nadzór spawalniczy – EWE, IWE i EN ISO 9606-1 (141,135), badacze (NDT – PN-EN ISO 9712:2012., stopień 2), elektrycy (SEP), inspektorzy malowania (NACE, FROSIO – NS476), serwis klimatyzacji (SZFO/F-GAZY)

Dodatkowo Polkont wdrożył zakładową kontrolę jakości produkcji dotyczącą wytwarzania stalowych elementów konstrukcyjnych wg wymagań EN 1090-2:2018
w klasach wykonania EXC1, EXC2.

kontenery techniczne polkont
kontenery techniczne polkont

Co oferuje firma Polkont?

Fundamentem i podstawową formą działalności Polkont jest sprzedaż i wynajem kontenerów. W ofercie firmy znajdziemy zarówno nowe jak i używane egzemplarze
w różnych wersjach. Dostępne są m.in.: 

 • Kontenery magazynowe,
 • kontenery chłodnicze,
 • kontenery morskie,
 • kontenery biurowe,
 • kontenery socjalne, 
 • kontenery sanitarne,
 • kontenery na targi i eventy,
 • kontenery techniczne,
 • kontenery standardowe,
 • kontenery budowlane. 
polkont kontenery sprzedaż i wynajem
polkont kontenery sprzedaż i wynajem

To jednak nie wszystko – oferta Polkont jest dużo szersza. Oprócz działań sprzedażowych firma zapewnia także certyfikowane modyfikacje kontenerów, projektowanie konstrukcji stalowych obciążonych, produkcję wózków do transportu kół samochodowych, wynajem i sprzedaż osprzętu kontenerowego, przemysłowe malowanie kontenerów i konstrukcji stalowych, izolacje polimocznikowe, izolacje natryskowe PUR oraz zabezpieczanie konstrukcji stalowych w aspekcie zabezpieczeń ogniowych.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firma Polkont podejmuje się także niestandardowych i skomplikowanych zleceń, zgodnie z potrzebami klienta. 

polkont kontenery sprzedaż i wynajem
polkont kontenery sprzedaż i wynajem

Gdzie działa firma Polkont? – lokalizacje i siedziba

Centrala spółki Polkont znajduje się w Bydgoszczy. Dzięki dużym obrotom i zainteresowaniem znanych przedsiębiorstw otworzone zostały liczne oddziały firmy na terenie całej Polski, a także poza jej granicami. Niektóre obiekty (szczególnie te w dużych miastach) oferują dodatkowe usługi. Oto lokalizacje, w których działa Polkont: 

Kwidzyn – oprócz standardowych działań, realizowane są: naprawy kontenerów ładunkowych, modyfikacje kontenerów, malowanie przemysłowe, sprzedaż osprzętu kontenerowego.

Warszawa – tutaj firma działa jako terminal kontenerowy i realizuje usługi napraw kontenerów ładunkowych.

Gdańsk – obiekt funkcjonuje jako self storage, mając w ofercie także wynajem powierzchni magazynowych, ekspertyzy zabezpieczeń antykorozyjnych oraz naprawy kontenerów ładunkowych i chłodniczych,

Gdynia – można tu zrealizować naprawy kontenerów ładunkowych i chłodniczych


Pozostałe lokalizacje oferujące głównie sprzedaż i wynajem kontenerów oraz ich modyfikacje to: Poznań, Łódź, Wrocław, Sławków i Małaszewice. 

Polkont – kontakt

Ważnym aspektem działalności Polkont, który został już wielokrotnie doceniony przez klientów i współpracowników jest sprawny kontakt. Indywidualne podejście do każdego zlecenia i omawianie wszystkich, pojedynczych kroków ze zleceniodawcą wyróżnia firmę na tle konkurencji i pozwala nieustannie świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące kontenerów, lub chcesz podjąć współpracę z Polkont napisz, zadzwoń i umów się na spotkanie.

polkont kontenery sprzedaż i wynajem
polkont kontenery sprzedaż i wynajem

Polkont – opinie i referencje

Od początku swojej działalności, Polkont był wielokrotnie wybierany do współpracy przez różnego rodzaju przedsiębiorstwa. Najlepszym świadectwem skuteczności przeprowadzonych projektów i jakości pracy firmy są opinie zadowolonych klientów i referencje partnerów. Oto niektóre z nich: 

Opinie:

Współpracując z Polkont jestem pewny skuteczności każdego zlecenia i tego, że kupione przeze mnie kontenery będą sprawne. Wysoka jakość sprzętu, sprawny kontakt z klientem i duży asortyment sprawia, że jest to świetny partner biznesowy z którym warto nawiązać kontakt. Polecam każdemu.

Zajmuje się transportem materiałów niebezpiecznych i ciężko było mi znaleźć dostawcę kontenerów z tak wysokimi standardami jak Polkont. Szczególnie polecam firmę w przypadku niestandardowych zleceń oraz w zabezpieczaniu konstrukcji stalowych. Planuję długoterminową współpracę z Polkont i na podstawie dotychczasowych konsultacji jestem niemal pewny dalszych sukcesów.

Polkont to firma godna zaufania. Dobry kontakt z klientem, sprawdzony sprzęt, certyfikowani pracownicy – wszystko, czego trzeba do skutecznego transportu towarów. Oprócz kupna produktów korzystam także z usług malowania przemysłowego i niekiedy modyfikacji kontenerów. Dodatkowo duży plus za chęć przekazania wiedzy i wprowadzenie w świat logistyki kontenerowej.

polkont kontenery sprzedaż i wynajem
polkont kontenery sprzedaż i wynajem

Referencje: 

Firma DAKZ Damian Postawa

Nasza Firma DAKZ Damian Postawa z pełną odpowiedzialnością udziela naszych referencji firmie Polkont Sp. z o.o. 

Z naszej dotychczasowej współpracy firma Polkont Sp z o.o. wywiązywała się terminowo i rzetelnie. Dała poznać się jako firma profesjonalna, zorientowana na potrzeby i oczekiwanie klientów.

Mając powyższe na względzie, z całą odpowiedzialnością polecamy firmę Polkont Sp z o.o. jako, rzetelnego i profesjonalnego partnera biznesowego.

Firma Świat Prasy Sp. z o.o. S. K. A.

Firma POLKONT Sp. z o.o. z siedzibą w Kwidzynie jest partnerem firmy Świat Prasy Sp. z o.o. S. K. A., w zakresie: projektu, budowy oraz realizacji salonów sprzedaży. Od momentu nawiązania współpracy zlecenia były realizowane sprawnie i solidnie. Standardy obowiązujące w firmie w pełni spełniają nasze oczekiwania. 

Firma POLKONT zapewnia bardzo sprawny przepływ informacji, dzięki czemu na bieżąco byliśmy informowani o poszczególnych postępach realizowanego projektu. Usługi świadczone są przez doświadczonych specjalistów.

Firma Strzelbud Sp. z o.o. Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych

Firma Strzelbud Sp. z o.o. Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych współpracuje z firmą Polkont Sp. z o.o. od kilku lat realizując różne przedsięwzięcia związane z branżą kontenerową. Dotychczasowa współpraca układa się pomyślnie. 

Chcemy wyrazić swoje zadowolenie z wysokiej jakości produktów i usług oferowanych przez w/w firmę. 

Polkont Sp. z o.o. posiada bogatą ofertę produktów. Dostarczone kontenery są niezawodne i estetyczne, spełniają wszelkie oczekiwania w zakresie potrzeb socjalnych, sanitarnych oraz specjalistycznych rozwiązań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read