Strona głównaMotoryzacjaPreparaty do czyszczenia i konserwacji części samochodowych

Preparaty do czyszczenia i konserwacji części samochodowych

Chemia dla motoryzacji to bardzo rozbudowana kategoria, w której mieści się duży wybór produktów. Każdy z nich ma określone właściwości. Każdy pozwala na sprawną konserwację określonych podzespołów w pojeździe. Dzisiaj przyjrzymy się chemii dla motoryzacji, opisując pokrótce jej 3 najważniejsze działy: Preparaty do czyszczenia filtrów DPF/FAP Uszczelniacze Barwniki UV do wykrywania wycieków Przekazana w tym artykule dawka wiedzy z pewnością przyda Ci się podczas wyboru środków do konserwacji auta.

Preparaty do czyszczenia filtrów DPF/FAP

Filtry cząstek stałych zostały wprowadzone na rynek wraz z pojawieniem się przepisów określających normę spalin Euro IV. Producenci aut musieli sprostać rygorystycznym wymogom ekologicznym. Konieczne było ograniczenie emisji spalin w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi. Zadaniem filtrów DPF jest redukcja ilości sadzy, jaka powstaje w wyniku niecałkowitego spalania paliwa. Elementy układu są najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej oraz ceramiki. Aby cieszyć się prawidłowym działaniem całego układu, należy o niego odpowiednio zadbać.

Wśród preparatów do czyszczenia filtrów cząstek stałych możesz znaleźć płyny do płukania DPF oraz ciecze do czyszczenia filtrów. Ponadto dostępne są specjalne pistolety z cylindrem, które „wystrzeliwują” sprężone powietrze i usuwają z powierzchni filtra pozostałości sadzy.

Uszczelniacze

Zadaniem uszczelniaczy oraz preparatów uszczelniających jest przeciwdziałanie niespodziewanym awariom elementów układów w pojeździe. Uszczelniacze pomagają w naprawie nieprawidłowo działających elementów. Wybierając produkty z tej kategorii, weź pod uwagę rodzaj pojazdu, jego konstrukcję oraz stan techniczny. Jak pokazuje praktyka, nawet w przypadku mocno eksploatowanych aut zastosowanie profesjonalnych preparatów może spowodować, że poszczególne systemy w pojeździe znowu będą pracować prawidłowo. Największą popularnością cieszą się uszczelniacze silnika. Jednostka napędowa to element pojazdu, który jest najbardziej eksploatowany. Dzięki zastosowaniu uszczelniacza możesz znacznie zredukować nadmierne zużycie oleju silnikowego. Bardzo popularne są także preparaty redukujące emisję hałasu i ograniczające dymienie z układu wydechowego.

Barwniki UV do wykrywania wycieków

Nieszczelność w układzie klimatyzacji, układzie hydraulicznym lub silniku jest sporym problemem dla każdego kierowcy. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się specjalne barwniki UV, które służą do wykrywania nieszczelności w wymienionych układach. Preparaty te zawierają substancje o właściwościach fluorescencyjnych. Po zmieszaniu z płynami pojazdu (płyn chłodniczy, olej silnikowy) wskazują one miejsce wycieku lub nieszczelności. Miejsce usterki można zweryfikować, używając lampy UV. Jeśli substancja fluorescencyjna wydostanie się z układu, to będzie widoczna pod lampą UV. Szczelność wszystkich układów gwarantuje ich prawidłowe funkcjonowanie i chroni przed poważnymi awariami. Tym bardziej warto cyklicznie weryfikować ewentualne występowanie wycieków z układów pojazdu.

Duży wybór chemii dla motoryzacji możesz znaleźć na stronie climapartner.pl/10517-chemia-dla-motoryzacji. Firma ClimaPartner specjalizuje się w sprzedaży towarów do chłodnictwa przemysłowego oraz klimatyzacji samochodowej. Dzięki wiedzy i bogatemu doświadczeniu firma ClimaPartner może oferować wyselekcjonowane produkty z kategorii chemii samochodowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read