Strona głównaLogistykaPrzeprowadzka w kocim stylu

Przeprowadzka w kocim stylu

Zmiana miejsca zamieszkania jest dla większości osób radosnym przeżyciem, któremu towarzyszy ekscytacja związana z urządzaniem nowego miejsca. Często taka zmiana wprowadza powiew świeżości w nasze życie i przerywa towarzyszącą nam rutynę. Jednak sama przeprowadzka jest jednym z najbardziej stresujących wydarzeń, któremu musimy stawić czoła. Jeśli jest coś bardziej stresującego niż przeprowadzka to za pewne jest to przeprowadzka z kotem.

Przeprowadzka a nasze zwierzęta domowe:

Temat przeprowadzki z kotem jest zmartwieniem dla wielu kociarzy, którzy chcą zapewnić pupilowi komfort podczas tak dużej zmiany. Koty są zwierzętami, które mocno przywiązują się do swojego rewiru, więc każda zmiana otoczenia może wywołać u nich lęk i niepokój. Chociaż jest to trudne przeżycie zarówno dla kota jak i właściciela to dzięki wcześniejszemu planowaniu możemy uniknąć zbędnych problemów oraz zapewnić futrzakowi komfort i bezpieczeństwo.
Jak zatem nie narażać siebie i kota na niepotrzebny stres?

1.Planowanie przeprowadzki:

 • Zarezerwuj sobie kilka dni na przeprowadzkę, aby mieć możliwość wszystko spokojnie przygotować. Niepotrzebny pośpiech może przysporzyć tylko dodatkowego stresu.
 • Wybierz odpowiednią i profesjonalną firmę transportową, która prawidłowo zabezpieczy wszystkie Twoje przedmioty, starannie i bezpiecznie opróżni mieszanie oraz bezkolizyjnie przewiezie wszystkie Twoje rzeczy do nowego domu.
 • Podczas pakowania rzeczy, które będziemy przewozić koty często lubią nam towarzyszyć bawiąc się i chowając między kartonami. Upewnij się, że podczas takich ewentualnych zabaw kot nie natknie się na nic czym mógłby zrobić sobie krzywdę. Zabezpiecz odpowiednio wszystkie przedmioty ze szkła, przybory do szycia czy też lustro. Odpowiednie zabezpieczenie na pewno przyda się też podczas transportu. Odpowiednim zabezpieczeniem może zając się również profesjonalna firma transportowa taka jak np. Kamparts .
 • Zabawki kota niech zostaną na wierzchu aż do dnia przeprowadzki aby nie odczuł zmiany i mógł robić to co dotychczas.
 • Przygotuj również odpowiednio wcześniej nowe mieszkanie na przybycie pupila. Jeśli w mieszkaniu jest balkon bardzo istotne jest zabezpieczenie go siatką dla kota. Warto również zwrócić uwagę na przewody elektryczne czy szczelin, w których kot mógłby utknąć.
 • Kilka dni wcześniej warto również zainstalować dyfuzor lub spryskać dom kocimi feromonami policzkowymi na wysokości wzroku kota, dzięki nim kot będzie czuł się bezpieczniej.
 • Warto również przygotować dla kota kryjówkę, w której będzie mógł się schować. Może być to pusty karton.
 • Warto również odpowiednio wcześniej ustalić w nowym domu miejsce misek z jedzeniem i wodą oraz kuwety, aby przez dłuższy czas już go nie zmieniać.
 • Dobrym pomysłem , który ułatwi kotu zmianę miejsca jest również zabranie ze starego mieszkania mebli ponieważ są one przesiąknięte zapachem naszego kota. Jeśli jednak nie zabieramy ze starego mieszkania wszystkich mebli warto mieć cokolwiek co będzie dla kota znajome i oznaczone jego zapachem.
 • Jeśli przeprowadzasz się na prawdę daleko i podróż będzie długa, a twój pupil nie lubi i boi się podróżować możesz wcześniej poprosić lekarza weterynarii, żeby przepisał środek uspokajający o łagodnym działaniu.

2.Dzień przeprowadzki:

 • Przed przyjazdem firmy transportowej zamknij kota w oddzielnym pomieszczeniu, które powinno być jak najmniej uczęszczane. Wstaw tam jego transporter, kuwetę oraz miski z jedzeniem i wodą. Przedmioty z tego pomieszczenia firma transportowa powinna przenieść jako ostatnie po opróżnieniu pozostałych pomieszczeń.
 • Przed wyniesieniem mebli z pomieszczenia, w którym będzie kot, wsadź go do transportera i umieść w samochodzie, który zawiezie go do nowego domu.
 • Zapewni mu spokojny i bezpieczny transport. Najlepiej transporter wraz z kotem umieść na siedzeniu, lub postaw na podłodze za fotelem tak, by był nieruchomy. Nawet jeśli jedziesz samochodem transportowym to pod żadnym pozorem nie wkładaj kota na pakę samochodu z innymi rzeczami. Kot w trakcie podróży może być niespokojny i nadpobudliwy dlatego najlepiej miej go obok siebie, tylko kiedy będziesz blisko dasz radę go uspokoić.
 • W sytuacji kiedy przeprowadzka trwa dłużej niż jeden dzień zadbaj o to żeby zostać w mieszkaniu z kotem. Kiedy wszystkie rzeczy będą już przetransportowane do nowego domu opuść stare mieszkanie razem z kotem.

3.Po przybyciu na miejsce:

 • Kiedy przeprowadzka dobiegnie końca i wszystkie przedmioty zostaną już wniesione do nowego domu upewnij się, że wszystkie drzwi i okna są dobrze zamknięte. Zabezpiecz wszystkie zakamarki, w których kot mógłby się schować, a z których trudno byłoby mu później wyjść.
 • Wybierz jeden pokój, w którym będziesz trzymał kota początkowo i sam też będziesz najczęściej tam przebywał, dzięki temu łatwiej będzie mu się oswoić z nowym otoczeniem.
 • Otwórz drzwi od transportera i wypuść pupila. Daj mu możliwość spokojnie rozeznać się na nowym terytorium. Zachowuj się normalnie i naturalnie bez nadmiernej troskliwości ani ignorowania.
 • Jeśli kot jest bardzo płochliwy i wejdzie w przygotowana przez nas skrytkę lub pod łóżko czy szafę nie wyciągaj go na siłę. Zostaw mu w widocznym miejscu miskę z jedzeniem i wodą Kiedy będzie już gotowy sam wyjdzie, może to potrwać nawet dwa lub trzy dni.
 • Jeśli kot będzie rozpaczliwie miauczał musisz okazać mu dużo czułości i zrozumienia.
 • Pozostaw również kotu jego zabawki i rekwizyty z poprzedniego mieszkania. Jeśli ma drapak postaw go w tym samym pomieszczeniu, w którym stał w starym domu.
 • Jeśli kot jest wychodzący na zewnątrz to z nowego domu nie wypuszczaj go przez około dwa tygodnie, żeby miał możliwość oswoić się z nowym otoczeniem.

Podsumowanie przeprowadzki z naszym pupilem:

Pamiętaj, że najważniejszy jest Twój spokój i pozytywne nastawienie, które za pewne udzieli się Twojemu pupilowi. Aby ograniczyć swój stres związany z przeprowadzką do minimum wybierz odpowiednia i sprawdzoną firmę transportową! Korzystając z usług sprawdzonej firmy masz pewność, że „nie kupisz kota w worku”.
My polecamy tylko sprawdzone firmy: Maklau Przeprowadzki, Kamparts Przeprowadzki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read