Strona głównaPoradySerwis wózków widłowych

Serwis wózków widłowych

Każdy operator wózka widłowego wie, że zadania stawiane przed maszynami niejednokrotnie przekraczają założenia projektantów. Intensywne użytkowanie, zaniedbania serwisowe, a czasem nawet przekraczanie dopuszczalnych obciążeń. Choć wózki widłowe to urządzenia zaprojektowane do ciężkiej pracy, to nawet prawidłowo użytkowane wymagają odpowiedniej kultury technicznej i uwagi. Dlatego regularny serwis wózków widłowych to absolutna konieczność, jeżeli chcemy uniknąć kosztownych usterek i przestojów.

Najczęstsze usterki wózków widłowych

Choć w sieci można przeczytać o popularnych uszkodzeniach wideł, to zdecydowana większość z nich wynika z nieprawidłowego użytkowania. Najintensywniej eksploatowanymi elementami wózka są nie tyle widły, ile mechanizmy odpowiedzialne za ich ruch. Regularne przewożenie i manewrowanie z kilkutonowymi ładunkami obciąża w pierwszej kolejności system hydrauliczny. Najpopularniejsze wyzwanie, z jakim zmierzyć się musi serwis wózków widłowych https://irapol.com.pl/centrum-serwisowe-wozkow-widlowych-i-podestow-ruchomych/ to właśnie wycieki. Najczęściej poddają się przewody odpowiedzialne za podnoszenie wideł oraz wspomaganie kierownicy i pompy hydrauliczne. Z tego powodu fundamentalnym jest regularne sprawdzanie stanu filtrów hydrauliki, które może nas uchronić przed niemałymi kosztami.

Wielu użytkowników zapomina, że silniki wózków wymagają takiej samej troski jak te w autach i zaniedbuje podstawowe czynności konserwacyjne. Pod tym kątem serwis wózków widłowych nie różni się właściwie od samochodowego, a koszty napraw są podobne, jednak ze względu na problemy z transportem i przestojem w pracy, mogą spowodować większe problemy. Szczególną uwagę należy zwrócić na system chłodzenia, który jest szczególnie podatny na zabrudzenia i korozję.

Trzecią grupą najpopularniejszych usterek są te związane z przeniesieniem napędu i zawieszeniem. Skrzynia biegów i łożyska zwyczajnie się zużywają. Dobry serwis wózków widłowych https://irapol.com.pl/serwis-wozkow-widlowych/ podpowie, na co zwrócić uwagę w konkretnym modelu i jak określić ich stan.

Wymiana części – regenerowane czy nowe?

Choć oszczędzanie na wielu częściach, jak na przykład przewodu hydrauliczne może się na nas zemścić, to serwis wózków widłowych, które są mniej eksploatowane, można uczynić tańszym, regenerując niektóre komponenty. Świetnym przykładem jest pompa hydrauliczna. Także wiele elementów elektronicznych, liczniki czy rozruszniki nie muszą być nowe, aby działać jeszcze przez długie lata. Dlatego warto znaleźć odpowiedzialny serwis wózków widłowych https://irapol.com.pl/serwis-wozkow-widlowych/, który pomoże podjąć dobre decyzje i zainwestować środki w kluczowe podzespoły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read