Strona głównaPoradyW jakich sytuacjach wypożyczenie samochodu jest najkorzystniejsze?

W jakich sytuacjach wypożyczenie samochodu jest najkorzystniejsze?

Nie zawsze opłaca się wszędzie jechać prywatnym samochodem, a czasem wręcz nie warto go posiadać na własność. Istnieją określone sytuacje, w których trakcie można śmiało pomyśleć o wypożyczeniu pojazdu na kilka dni, a nawet na cały miesiąc. W ujęciu rocznym taka strategia może okazać się bardzo intratna, wprowadzając sporo oszczędności do domowego budżetu.

Zakup nowego auta i jego utrzymanie a wypożyczenie

Gdy samochód przez większość roku stoi nieużywany, jego rentowność znacznie maleje. Miesięczna rata za nowy, średnio wyposażony egzemplarz z już uwzględnioną dość wysoką wpłatą własną to najmniej 500 zł. Do tego ubezpieczenie OC i AC, koszt przeglądu, serwisu, napełnienia klimatyzacji, zakupu opon, mycia… i rachunek urasta nawet do kilkudziesięciu tysięcy rocznie.

Jeśli auto potrzebne jest tylko na wakacje, a w mieście bardzo sprawnie funkcjonuje komunikacja miejska, praca jest wykonywana zdalnie i w przypadku zakupów spożywczych można skorzystać np. z wygodnych dostaw do domu, to śmiało można pomyśleć o skorzystaniu z usług wypożyczalni takiej jak carfree.pl. Dlaczego? Ponieważ koszt miesięcznego wynajmu – w sam raz na intensywny, wakacyjny urlop – to około 2000 zł za samochód z segmentu C. W tej kwocie można mieć do dyspozycji klimatyzowaną Astrę z nadwoziem typu sedan, pięcioma drzwiami i manualną skrzynią biegów.

Przylot i wypożyczenie krótkoterminowe

Usługi takie jak te oferowane na stronie carfree.com.pl są bardzo często wykorzystywane również w sytuacjach podróży biznesowych. Często szybciej jest przemieścić się z jednego końca Polski na drugi samolotem, niż firmowym autem. Na miejscu z kolei można skorzystać z wypożyczalni, dobierając mniejszy i oszczędny samochód miejski, przy pomocy którego szybko i sprawnie załatwi się wszystkie interesy.

Transport rzeczy we własnym zakresie

Usługi transportowe nierzadko kosztują krocie, dlatego poszukując oszczędności w tej dziedzinie, można zdecydować się na zostanie kierowcą wypożyczonego samochodu dostawczego. Taka opcja jest możliwa bez posiadania specjalnego prawa jazdy – dysponując kategorią B poprowadzić można np. pojemnego Citroena Jumpera. Intensywny dzień działań we własnym zakresie będzie o wiele tańszy niż skorzystanie z szofera lub całej ekipy przeprowadzkowej. Oczywiście w tym przypadku warto mierzyć siły na zamiary i rozsądnie oszacować pracę, która w danym momencie jest do wykonania.

Usługi związane z wypożyczaniem aut każdego roku są coraz bardziej przystępne. Firmy stale powiększają swoje floty, oferując już nie tylko kilka małolitrażowych aut, ale i pełną gamę SUV-ów, kombi, crossoverów, limuzyn i nawet aut o charakterze sportowym. Także wybierając się większą grupą na dwutygodniowe wakacje objazdowe, warto rozważyć wynajem. Dziewięcioosobowy bus w przeliczeniu na każdego członka wycieczki nie będzie znacząco obciążał budżetu, a pozwoli na o wiele lepszą integrację, niż np. w trakcie jazdy na dwa lub trzy auta. Sytuacji, w których rozważenie wynajęcia pojazdu jest intratne, pojawia się coraz więcej, a trend ten z pewnością będzie się pogłębiał wraz z rosnącymi kosztami utrzymania własnego samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read