Strona głównaTransportWózki transportowe – wygodny, szybki i bezpieczny przewóz ładunków

Wózki transportowe – wygodny, szybki i bezpieczny przewóz ładunków

Ciężkie i duże ładunki najlepiej transportować na specjalnych wózkach. To nie tylko gwarancja szybkości i bezpieczeństwa przewozu, ale także większy komfort dla obsługujących je osób!

W sklepach, w magazynach, w warsztatach, na halach produkcyjnych czy też w centrach logistycznych – wózki transportowe to urządzenia o bardzo szerokim zastosowaniu. Dzięki nim można bez problemu przewieźć różne ładunki do celu – bez potrzeby noszenia ich ręcznie lub angażowania innych maszyn, na przykład wózków widłowych.

Aktualnie w zakładach pracy stosuje się różnego rodzaju wózki transportowe, które można dopasować indywidualnie do rodzaju przewożonych towarów. Co mogą zaoferować nam producenci?

Wózki transportowe – wygodny transport ładunków nawet do 400 kg

Dostępne obecnie w sprzedaży wózki transportowe pozwalają na przewiezienie ładunków o masie nawet do 400 kg! To możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich konstrukcji o optymalnej wytrzymałości i trwałości, dzięki czemu zapewniają one skuteczne podparcie dla umieszczonych na nich przedmiotów.

W sprzedaży można znaleźć wózki transportowe różniące się pomiędzy sobą rozmiarami, dlatego też można dostosować je do specyfiki przewożonych ładunków. Do dyspozycji mamy modele o wymiarach od około 80 x 60 cm do nawet 120 x 80 cm.

Wózki transportowe mogą mieć przy tym różne typy konstrukcji, które można dostosować do typu przewożonych ładunków. Poniżej prezentujemy najbardziej popularne z nich.

Rodzaje wózków transportowych:

  • wózki platformowe – najbardziej popularne wózki transportowe posiadające płaską platformę, rączki mogą być zamontowane wzdłuż długiego albo krótkiego boku wózka, także po obu stronach, można kupić je również jako wózki systemowe do których można dobierać rączki w zależności od potrzeb
  • wózki półkowe – posiadają osobne półki, dzięki czemu umożliwiają wstępną segregację materiałów
  • wózki dwukołowe – nazywane także młynarkami, przeznaczone do transportu lżejszych przedmiotów lub przedmiotów wysokich i wąskich
  • kosze transportowe – wózki wyposażone w kosze zabezpieczające ładunki, do wyboru także są modele z otwieranymi bokami

Wobec tego wózki transportowe można dopasować indywidualnie do konkretnych ładunków, do których przewozu mają one służyć.

Czym powinien wyróżniać się dobry wózek do transportu?

Dobry wózek transportowy powinien nie tylko odpowiadać specyfice ładunków, ale także powinien być wykonany solidnie, z naciskiem na detale.

Najlepszej jakości wózki są produkowane z grubościennych rur i profili metalowych, posiadają koła metalowo-gumowe wyposażone w hamulec dla większego bezpieczeństwa prowadzenia. Powłoki platform wózków pokrywane są materiałami wodoodpornymi i antypoślizgowymi. Platformy powinny być także dodatkowo wzmacniane, aby zapewnić skuteczną ochronę dla ładunku.

Gdzie kupić dobry wózek transportowy?

Obecnie produkcją i dostawą wózków transportowych zajmuje się wiele firm. Wśród nich znajduje się firma KAR STAL, która od lat produkuje konstrukcje metalowe o szerokim zastosowaniu.

Wózki transportowe firmy KAR STAL to wysokiej jakości urządzenia o szerokim zastosowaniu. Firma produkuje wózki platformowe, w tym systemowe, kosze transportowe, wózki półkowe i innego rodzaju urządzenia do transportu, które można sprawdzić pod adresem: https://karstal.pl/21-wozki-transportowe.

Firma KAR STAL może również wykonać modyfikacje swoich wózków w wyznaczonym zakresie po wcześniejszym kontakcie z klientem. Dzięki temu wózek może być indywidualnie dopasowany do jego potrzeb.

Podsumowując, praktyczne wózki transportowe to dzisiaj niezbędne urządzenia w wielu zakładach pracy. Dzięki nim transport dużych i ciężkich ładunków nie musi być problemem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read