Strona głównaLogistykaZarządzanie opakowaniami - co możesz zlecić zewnętrznej firmie?

Zarządzanie opakowaniami – co możesz zlecić zewnętrznej firmie?

Nawet przedsiębiorstwo, które w swojej regularnej pracy nie zajmuje się transportem, czasem potrzebuje opakowań wielokrotnego użytku. Firma, w której to standardowa usługa, może natomiast sporadycznie potrzebować dodatkowego wsparcia – np. w okresie zwiększonych zamówień. Właśnie wtedy rozwiązaniem staje się wynajem pojemników. Warto wiedzieć, że profesjonalne firmy to jednak nie tylko wypożyczalnie. Możesz w ich ręce powierzyć kompleksowe zarządzanie opakowaniami. Co znajdziesz w takiej ofercie?

Pooling, wynajem, sprzedaż

Logistyka opakowań oferowana przez zewnętrzną firmę może obejmować m.in. pooling w dwóch wersjach. “Otwarta” to inaczej elastyczny wynajem pojemników, z którego można skorzystać w każdej chwili. Profesjonalna firma posiada w swoim asortymencie duży wybór opakowań. To jednak typy, jednostki i jakość standaryzowane, do których musisz się dostosować. Jeśli potrzebujesz rozwiązań dopasowanych do twoich potrzeb, zdecyduj się raczej na zamknięty pooling. Możesz wtedy wybrać formę i jakość pojemników na wynajem.

 wynajem pojemników

Niektórzy przedsiębiorcy cenią również outsourcing – zewnętrzne źródła zasobów, z których można korzystać. Dlaczego takie rozwiązanie może być naprawdę wygodne? W ten sposób nie musisz inwestować, więc unikasz dużych nakładów kapitałowych i ogromnego ryzyka wynikającego z inwestycji. Zarządzanie opakowaniami przerzucasz w całości na firmę zewnętrzną. To dość powszechna opcja, którą znajdziesz w większości przedsiębiorstw oferujących sprzedaż czy długoterminowy wynajem pojemników.

Logistyka opakowań – usługi dla twojej firmy

Opakowania transportowe możesz kupić lub wynająć, możesz również korzystać z zasobów innej firmy. To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o zarządzanie opakowaniami. Warto wiedzieć, jakie usługi może zaoferować ci zewnętrzna firma w kompleksowej ofercie. To bowiem często bardzo korzystne finansowo rozwiązanie.

Najistotniejsze z punktu widzenia przedsiębiorcy musi być regularne czyszczenie pojemników. Nie powinno dochodzić do sytuacji, w której jakiekolwiek produkty przewożone są w zabrudzonych opakowaniach. Do samego czyszczenia niezbędne są duża przestrzeń, profesjonalne urządzenia i umiejętności. Warto więc postawić na usługi zewnętrznej firmy. Zwróć jednak uwagę, że samo czyszczenie pojemników to nie wszystko.

 logistyka opakowań

Bardzo ważny jest także wcześniejszy przegląd i naprawa opakowań, które uległy zniszczeniu. To się zdarza – często bowiem kierowcy wózków widłowych nie są zbyt delikatni. Niekiedy pojemniki nadają się jedynie do wyrzucenia, znacznie częściej doskonałym rozwiązaniem jest jednak ich naprawa. Okazuje się, że możliwa jest dzięki niej oszczędność na poziomie do nawet 90%.

Jeśli natomiast nie posiadasz zbyt wielkiej przestrzeni magazynowej, rozważ również ofertę przechowywania pojemników wielokrotnego użytku. Warto podkreślić, że potrzeba na nie dość sporo miejsca. Najwięcej w przypadku niestożkowych lub nieskładanych (GLT i KLT), które musisz rozłożyć w wielu lokalizacjach. To dodatkowe utrudnienie, którego można uniknąć, zlecając całe zarządzanie opakowaniami profesjonalnej firmie zewnętrznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read