Strona głównaLogistykaZdalny odczyt tachografu - odkryj szeroki wachlarz możliwości, jakie daje innowacyjny system...

Zdalny odczyt tachografu – odkryj szeroki wachlarz możliwości, jakie daje innowacyjny system do pobierania danych z tachografu.

Czy wiesz, że sczytywanie tachografu może usprawnić pracę w Twoim przedsiębiorstwie transportowym? Zgadza się. Na podstawie tak uzyskanych danych możesz prowadzić swoją firmę w sposób zgodny z przepisami. Nie należy jednak traktować tej czynności wyłącznie jako nudny obowiązek. Automatyzacja zbierania dokumentacji poprzez zdalny odczyt tachografu może ułatwić zarządzanie pracownikami na podstawie przepracowanych przez nich godzin.

Jak często trzeba przeprowadzać odczyt tachografu i karty kierowcy?

Każdy przedsiębiorca, któremu zależy na osiągnięciu sukcesu, musi wprowadzać w swojej firmie procedury usprawniające pracę. Im mniej przesunięć logistycznych będzie trzeba wykonać w celu realizacji poszczególnych zadań, tym więcej czasu pozostanie na zlecenia. Aby przeprowadzić “sczytywanie tacho”, jak popularnie określa się jeden z podstawowych obowiązków w transporcie, niegdyś konieczny był zjazd pojazdu na bazę i ręczne wprowadzenie danych do systemu. Systemy do monitoringu pozwoliły na zdalny odczyt tachografu niezależnie od tego, w którym punkcie globu znajduje się pojazd.

Obecne regulacje zobowiązują wszystkich właścicieli flot transportowych do przeprowadzania odczytu karty kierowcy co 28 dni kalendarzowych. Odczyt tachografu można przeprowadzać z mniejszą częstotliwością. Wystarczy, że dokonasz tego raz na 90 dni. Podobne przepisy obowiązują na terenie całej Unii Europejskiej. Wbrew pozorom jest to spore ułatwienie dla osób, które obsługują zlecenia międzynarodowe. Omijają bowiem w ten sposób konieczność dostosowania się do osobnych ustaw w poszczególnych krajach.

Zdalne sczytywanie danych z tachografu można zautomatyzować.

Dysponując systemem do monitoringu floty zyskujesz dostęp do szeregu innowacyjnych rozwiązań. Programy tego rodzaju zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wyręczyć ludzi w ich obowiązkach w największym możliwym stopniu. Zdalny odczyt tachografu i sczytanie karty kierowcy można zaplanować z wyprzedzeniem. W odpowiednim momencie system pobierze dane i zapisze je w formie przejrzystego raportu.

Aby odczytać pobrane raporty, należy przeprowadzić autoryzację. Dokonuje się jej poprzez podpięcie poręcznego urządzenia do portu USB w dowolnym komputerze, na którym uprzednio zainstalowano dedykowane oprogramowanie. Tym sposobem system zapewnia bezpieczeństwo wrażliwych danych. Dostęp do autoryzacji mają wyłącznie wyznaczone przez Ciebie osoby, którym możesz powierzyć zarządzanie pobranymi raportami i ich późniejszą analizę.

Regularne sczytywanie karty kierowcy i tachografu chroni Twoją firmę przed dotkliwymi karami.

Sczytanie tachografu po wyznaczonym terminie może się skończyć nałożeniem na przedsiębiorstwo kary finansowej. Z tego względu wielu przedsiębiorców decydowało się kiedyś na podawanie wartości przybliżonych i wystawianie odczytów z datą wsteczną. Działanie takie było jednak wysoce ryzykowne w razie ewentualnej kontroli. Zdalny odczyt tachografu nie dopuszcza do błędów. Wyniki są zawsze precyzyjne i jasne, co pozwala wyeliminować stres związany z papierologią w Twojej firmie.

Wskazania tachografu mogą Ci także posłużyć do efektywnego planowania pracy. System monitoringu pokazuje, który z Twoich kierowców wykonuje w danej chwili swoje obowiązki służbowe. Podaje też informację dotyczącą przepracowanych godzin w tygodniu lub miesiącu i oblicza, przez jaki czas kierowca będzie jeszcze dyspozycyjny w określonym przedziale czasowym na podstawie podpisanej umowy.

Zdalny odczyt tachografu pomaga zarządzać firmą, wypłacać wynagrodzenia i gromadzić dokumentację na potrzeby urzędowe. Z tego względu jest to rozwiązanie, bez którego funkcjonowanie przedsiębiorstwa z branży transportu stoi w dzisiejszych czasach pod znakiem zapytania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read