Strona głównaPoradyJak wysłać paczkę do USA?

Jak wysłać paczkę do USA?

Często wymieniamy się różnymi rzeczami z rodziną ze Stanów Zjednoczonych. Niejednokrotnie sprzedajemy też lub kupujemy różne przedmioty, handlując z osobami, mieszkającymi za granicą. No ale jak szybko i skutecznie przekazać im daną rzecz? Czy można przetransportować tylko drobne rzeczy czy też duże i ciężkie kartony? O tym w jaki sposób wysłać paczkę do USA, zapytaliśmy pracowników firmy globkurier.pl.

Przesyłka za ocean

Kiedyś wysyłanie paczek za ocean wiązało się z gigantycznymi kosztami i długim czasem oczekiwania. Dodatkowo drobne pakunki często gubiły się gdzieś i ostatecznie wcale nie docierały do adresata. Na szczęście obecnie rzeczywistość wygląda zdecydowanie inaczej. Można liczyć na ekspresowy transport samolotem. Żadna wysyłka nie odbywa się już drogą morską. Oczywiście taka wysyłka nie wiąże się też z żadnym problemem logistycznym. Kurier przychodzi pod drzwi nadawcy, odbiera przesyłkę, a potem trafia ona wprost do rąk adresata. Nie ma konieczności wychodzenia z domu i szukania pośredników. Tak to przynajmniej wygląda w firmie globkurier.pl.

Szybka wycena

Pośrednicy, zajmujący się wysyłką paczek za granicę, oferują różnorodne warianty cenowe. Najczęściej koszt wysyłki uzależniony jest od gabarytów, wagi i wymiarów paczki. Najtańsza wersja to koszt mniej więcej 150 złotych. Tyle trzeba zapłacić za przekazanie dokumentów i innych drobiazgów. Jeżeli mamy na myśli nieco większe przesyłki, przekraczające wagę czterdziestu kilogramów, najczęściej koszt wysyłki sięga już kwoty ponad tysiąca złotych. To jednak wciąż zdecydowanie mniej niż cena biletu lotniczego w dwie strony ze zwyczajnym bagażem rejestrowanym.

Ile trzeba czekać na paczkę?

No tak, ale ile na to wszystko trzeba czekać? Paczka ze Stanów Zjednoczonych lub paczka do Stanów Zjednoczonych z pewnością kojarzy nam się z długim oczekiwaniem. Nic bardziej mylnego. Obecnie czas doręczenia wynosi najczęściej od trzech do sześciu dni roboczych. Za pośrednictwem firmy kurierskiej można zatem wysłać nie tylko odzież, książki albo sprzęt elektroniczny. Z powodzeniem można w ten sposób przekazać również produkty spożywcze. Nie ulegną one na pewno zepsuciu. Gwarantuje to przynajmniej firma globkurier.pl.

Jak znaleźć najlepszego kuriera?

Najlepszego kuriera wcale nie trzeba długo szukać. Tą kwestią zajmują się bowiem specjalni pośrednicy. Na swojej stronie internetowej oferują oni pełen przegląd informacji na temat cen najpopularniejszych firm kurierskich. Dzięki temu łatwo i bezproblemowo można wybrać odpowiednią ofertę. Polecamy w szczególności stronę internetową globkurier.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read