Strona głównaRedakcja polecaPrzedsiębiorco, zaoszczędź swój czas i pieniądze!

Przedsiębiorco, zaoszczędź swój czas i pieniądze!

Innowacyjne, przejrzyste systemy płatności firmowych i sprawny monitoring pojazdów sprawiają, że zarządzanie flotą jeszcze nigdy nie było tak proste. Czy korzystanie z rozwiązań telematycznych i realne oszczędności muszą być przywilejem tylko dużych firm? Nie! To rozwiązania dla przedsiębiorców, którzy mają od 2 do 1000+ pojazdów.

Im większa flota, tym trudniejsza jej kontrola. Dużym przedsiębiorcom z pomocą przychodzą dostępne na rynku karty paliwowe i urządzenia monitorujące GPS, na przykład Carnet firmy FLEETCOR, który umożliwia śledzenie pojazdów, czasu pracy kierowców oraz wybieranej przez nich drogi. Jednak inteligentne technologie pozwalające z łatwością zarządzać flotą są coraz częściej wybierane również przez mniejszych przedsiębiorców dysponujących zaledwie kilkoma samochodami. Rezultaty – zmniejszenie eksploatacji i efektywne wykorzystanie pojazdów – widać już po pierwszych miesiącach użytkowania. Jakie jeszcze korzyści przyniosą one przedsiębiorcy?

Bezpieczeństwo na drodze i nie tylko

Rozwiązania monitorujące GPS zapewniają bezpieczeństwo kierowcy, pojazdowi oraz transportowanemu towarowi. Mając możliwość kontroli prędkości samochodu i stylu jazdy kierowcy, przedsiębiorca nie tylko upewni się, że jego pracownicy prowadzą w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami, ale i że nie spędzają za kierownicą więcej czasu, niż powinni. 

Carnet_OBD_life

Wygoda monitoringu i…

Urządzenie Carnet, korzystając z satelitów GPS i wykorzystując sieci komórkowe do przesyłania informacji do serwerów, połączone jest z portalem i aplikacją MyFLEETCOR, w której każdy przedsiębiorca otrzymuje aktualne i szczegółowe dane dotyczące swoich pojazdów. To jednak nie wszystko. Łącząc usługę monitoringu GPS z kartami paliwowymi partnerów firmy FLEETCOR, tankowanie również stanie się znacznie prostsze. Przedsiębiorcy zatankują swoje pojazdy taniej oraz dołączą do specjalnych programów lojalnościowych i będą mogli korzystać z rabatów. 

…wygoda rozliczeń

Powierzając obsługę kart paliwowych i systemu monitorowania GPS firmie FLEETCOR, przedsiębiorcy zaoszczędzą czas na comiesięcznych rozliczeniach. Od teraz wszystkie poniesione wydatki będą zebrane na jednej fakturze. To zmniejszenie czynności administracyjnych związanych z zarządzaniem flotą do minimum, ale także spore ułatwienie w przypadku częstych podróży za granicę. Zapisane rejestry tras i raporty, znacznie usprawniają zamówienie opcji zwrotu podatku VAT za wyjazdy zagraniczne.

Kontrola prędkości i stylu jazdy kierowcy

Zoptymalizowana eksploatacja

Monitoring tras wraz z historią przejazdów pozwala mieć pewność, że kierowcy wybierają najlepszą i najbardziej optymalną trasę, a po drodze nie załatwiają swoich prywatnych spraw. Urządzenia montowane w pojeździe umożliwiają nie tylko śledzenie jednostki w czasie rzeczywistym, ale i udostępniają raporty oraz ewidencję jej przebiegu.

Ustawione na określoną liczbę przejechanych kilometrów lub czas użytkowania pojazdu, niektóre systemy monitorowania GPS – m.in. rozwiązanie Carnet –  posiadają opcję wysyłania powiadomień o wymaganych i zalecanych przeglądach technicznych. Pomaga to zapobiec ewentualnym awariom oraz uniknąć niespodziewanych kosztów i przestoju samochodu.

Raporty z przebytej trasy i ewidencja przebiegu

Droga do sukcesu

Monitoring floty i usprawnione zarządzanie pojazdami firmowymi są kluczem do sukcesu w transporcie, logistyce i spedycji. Na polskim rynku regularnie poszerza się oferta rozwiązań telematycznych, co zawdzięczamy m.in. światowym liderom takim jak FLEETCOR, który dopasowuje swoje usługi do każdego potencjalnego klienta. Dzięki temu nowe rozwiązania są coraz chętniej wybierane nie tylko przez właścicieli dużych flot, ale także przez przedsiębiorców dysponującymi kilkoma samochodami. Bowiem w zależności od rozmiaru floty, wybrać można ilość urządzeń i korzystny abonament, który może iść także w pakiecie z kartą paliwową lub taryfami zagranicznymi. Jedno jest pewne – korzyści zawsze będą wymierne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read