Strona głównaMotoryzacjaJak prawidłowo dobrać moc wyciągarki do samochodu?

Jak prawidłowo dobrać moc wyciągarki do samochodu?

Wyciągarki to sprzęt, który powinien znaleźć się w pojazdach jeżdżących po niezbyt uczęszczanych trasach. Warto wiedzieć więcej na ten temat, dzięki czemu dokonamy udanego zakupu!

Wyciągarki do samochodu – z czym mamy do czynienia?

Na rynku dostępne jest wiele wariantów wyciągarek. Należą do nich:

  • Wyciągarki elektryczne – średnia półka cenowa, wysoka wydajność, nadają się do użytku codziennego i specjalistycznego
  • Wyciągarki mechaniczne – niska półka cenowa, średnia wydajność, doskonałe do użytku codziennego, niewymagającego
  • Wyciągarki hydrauliczne – najwyższa cena, wysoka wydajność, wyciągarki do zadań specjalnych

Wyciągarki ponadto różnią się liczoną w koniach mechanicznych mocą, wytrzymałością na czynniki zewnętrzne i jakością wykonania. Ich udźwig również jest bardzo istotnym parametrem, jest to składowa kilku innych elementów specyfikacji. Częstym pytaniem, które zadają osoby zainteresowane zakupem wyciągarki, jest pytanie o odpowiednią moc. Odpowiedź nie jest prosta i jednoznaczna – wszystko zależy od tego, do jakich zastosowań będziemy potrzebowali wyciągarki. Wyciągarka o mocy 5 KM sprawdzi się, kiedy mamy do czynienia z lekkim pojazdami, np. samochodami osobowymi. Wyższe moce pozwalają na radzenie sobie ze znacznie cięższym ładunkiem, np. samochodami terenowymi. 10 KM pozwala na naprawdę wiele – jeśli jednak nie dysponujemy ciężkim pojazdem, będzie to po prostu marnowanie potencjału sprzętu i naszych pieniędzy, gdyż mocniejsze wyciągarki są droższe.

wyciagarki-do-samochodu-z-czym-mamy-do-czynienia

Konkretne przypadki – jaką wyciągarkę kupić?

Zakup wyciągarki wymaga od nas oszacowania podstawowych parametrów ładunku – głównie jego wagi. Wyciągarka powinna jednak móc podnieść więcej niż ciężar, nawet dwukrotnie więcej. Wynika to z faktu, że często musimy nią pracować w warunkach niesprzyjających, gdzie grunt może również stanowić dodatkowy opór. W wyborze odpowiedniej wyciągarki nie jesteśmy jednak osamotnieni. Specjaliści z branży z pewnością nam pomogą. Warto przed zakupem napisać do sprzedawcy lub wykonać telefon, korzystając z infolinii.

Jeśli interesuje nas tematyka wyciągarek do zadań specjalnych, które znajdą zastosowanie na wątpliwych, dzikich i urokliwych trasach, polecamy poradnik – „Jakie wyciągarki samochodowe sprawdzą się najlepiej w samochodach terenowych?”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read