Strona głównaMotoryzacjaZ jakimi kosztami trzeba się mierzyć, decydując się na monitoring GPS pojazdów?

Z jakimi kosztami trzeba się mierzyć, decydując się na monitoring GPS pojazdów?

Efektywne zarządzanie flotą samochodową to dla wielu przedsiębiorstw nie lada wyzwanie i zarazem główny czynnik decydujący o ich powodzeniu na rynku. W związku z tym warto zainteresować się wdrożeniem monitoringu GPS pojazdów osobowych, który każdej firmie może przynieść szereg korzyści. Z jakimi kosztami musimy się jednak liczyć, decydując się na takie rozwiązanie?

Śledzenie floty pojazdów — czy system monitoringu może pomóc?

Zakup firmowych pojazdów poprzedzony analizą potrzeb to dopiero początek – potem czeka nas już tylko ciężka praca w postaci skutecznego zarządzania flotą. Najlepsze efekty można osiągnąć dzięki wdrożeniu w swoim przedsiębiorstwie monitoringu GPS, dającego ogrom możliwości. Podstawową funkcją monitoringu GPS jest wyświetlanie użytkownikowi bieżącej lokalizacji pojazdów oraz innych danych dotyczących pracy pojazdów. Informacje te przetwarzane są przez aplikację i pozwalają zbudować prawdziwe centrum zarządzania samochodami.

Co się składa na GPS do monitorowania pojazdów?

Monitoring GPS daje pełną kontrolę nad flotą aut, pozwalając na usprawnienie jej działania przy jednoczesnym wykrywaniu niedoskonałości i odchyleń od założonych norm. To z kolei przekłada się na generowanie większych zysków oraz ograniczenie strat i wydatków przedsiębiorstwa poprzez podniesienie efektywności pracy, obniżenie kosztów eksploatacji i kosztów dodatkowych.

Zaawansowane narzędzie, na które składa się między innymi lokalizator oraz aplikacja to nowoczesny monitoring GPS pojazdów. Są to urządzenia ze wbudowanymi nadajnikami obsługującymi moduł GPS, montowane w pojazdach i odczytujące położenie auta oraz inne informacje przesyłane na serwer. Aplikacja to z kolei dedykowane oprogramowanie pobierające te dane, wyświetlające je w przyjaznej dla użytkownika formie. Taki software potrafi też na ich podstawie analizować wybrane informacje w ujęciu historycznym.

Monitoring pozwalający na oszczędności

Jednym z zaufanych dostawców monitoringu GPS pojazdów osobowych i nie tylko jest Navifleet. Stworzone przez tę firmę narzędzie do zarządzania flotą ułatwi nadzór nad procesami i pozwoli na oszczędność nie tylko pieniędzy, ale też czasu fleet managerów.

Dostęp do danych dotyczących pojazdów, tras i zleceń, interaktywna mapa oraz raporty pokazujące szczegółową historię aktywności pojazdu z pewnością w tym pomogą. Podobnie jak menedżer tras, który zapewnia optymalizację kosztów przejazdów i pozwala uniknąć pustych przebiegów, uwzględniając wszystkie dodatkowe koszty związane z realizacją zlecenia.

Taki monitoring GPS może służyć też jako system antykradzieżowy, który poinformuje właściciela pojazdu lub aktywuje alarm, gdy samochód opuści wyznaczoną strefę lub gdy np. wykryta zostanie nieautoryzowana próba uruchomienia silnika.

Ile kosztuje monitoring GPS samochodu?

To tylko kilka z ogromu funkcji monitoringu GPS, którego zaimplementowanie z pewnością przyniesie wyłącznie korzyści każdej firmie posiadającej flotę pojazdów. A z jakimi kosztami trzeba się liczyć, jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie?

Wszystko zależy przede wszystkim od rodzaju lokalizatora, liczby niezbędnych modułów monitoringu GPS pojazdów w abonamencie oraz wszelkich akcesoriów dodatkowych, bez których się nie obejdziemy. Składowe te sprawiają, że możliwa rozpiętość cenowa jest bardzo duża, stąd najlepiej sprawdzić szczegóły na stronie producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read