Strona głównaLogistykaIle kosztuje przeprowadzka w Warszawie?

Ile kosztuje przeprowadzka w Warszawie?

Przeprowadzce w nowe miejsce towarzyszy mnóstwo emocji. Nadzieja, że wybrane mieszkanie, w którym zadomowimy się jak najszybciej, stres, związany z niepewnością, czy faktycznie dokonaliśmy dobrego wyboru i ekscytacja związana z otwarciem nowego etapu w życiu. Jednak znalezienie odpowiedniego mieszkania to nie koniec wyzwań związanych z przenosinami – pozostaje również kwestia przeprowadzki – jej organizacja i związane z nią koszty. Na jaki wydatek należy się przygotować? Czy warto skorzystać z pomocy profesjonalistów?

Na własną rękę czy z pomocą profesjonalistów?

Wśród znacznej części osób pokutuje przekonanie, że najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie całej przeprowadzki na własną rękę, z ewentualną pomocą rodziny i przyjaciół. Wydawać by się mogło, że „darmowa” pomoc plus wykorzystanie własnego samochodu to sposób na oszczędność, a przecież zwłaszcza w tym okresie każdy stara się ograniczać zbędne wydatki. Z drugiej strony słyszymy głosy osób, które zdecydowanie preferują skorzystanie z profesjonalnej pomocy, bo jak twierdzą, wolą mieć przeprowadzone wszystko szybko i sprawnie, dzięki czemu nie tracą czasu, który mogą wykorzystać na pracę, albo spędzić z rodziną i bliskimi. Oczywiście każdy ma prawo do własnej opinii, by jednak pomóc Ci podjąć osobistą decyzję postanowiliśmy opisać wyzwania towarzyszące przeprowadzce samodzielnie, a także koszty związane ze zleceniem tego zadania profesjonalistom.

Samodzielna przeprowadzka – oszczędność?

Oczywiście na pierwszy rzut oka nie istnieje tańszy sposób na przeprowadzkę, niż skorzystanie ze wsparcia przyjaciół i znajomych, a także wykorzystania posiadanego pojazdu do przewożenia rzeczy, zwłaszcza jeśli posiadasz samochód dostawczy. Tyle że na tym etapie już pojawiają się pierwsze zgrzyty – niewielu z nas posiada busa czy inny środek lokomocji umożliwiający swobodny przewóz posiadanych rzeczy. I często znajomi również nie mają. A przecież pralka, lodówka, biurko, szafa, łóżko i 55-calowy telewizor raczej nie zmieszczą się do osobówki. Wynajęcie samochodu dostawczego to z kolei dość znaczący wydatek stawiający pod znakiem zapytania oszczędność związaną z poleganiem na własnych siłach.

Poza narzędziami i pojazdem do przeprowadzki pozostaje jeszcze kwestia pracy, którą należy wykonać. Najprawdopodobniej będziesz musiał wziąć dzień wolnego z pracy, a to oznacza, że tego dnia nie spędzisz na wakacjach, ani z rodziną. Podobnie Twoi bliscy, którzy będą Ci pomagać – zapewne również nie pójdą do pracy i należałoby koszty związane z niezarobionymi tego dnia pieniędzmi wziąć pod uwagę.

Organizując przeprowadzkę samodzielnie, musisz również liczyć się z błędami, powiązanymi z brakiem doświadczenia – w końcu przeciętny Polak przeprowadza się zaledwie kilka razy w życiu. Może więc okazać się, że cały proces potrwa znacznie dłużej, niż planowałeś, coś zostanie niewłaściwie zabezpieczone i się uszkodzi, albo, że wynajęty samochód jest zbyt mały i niektóre rzeczy fizycznie się do niego nie zmieszczą. Oczywiście nie znaczy to, że samodzielnie organizowana przeprowadzka nie może się udać, warto jednak mieć na uwadze nie tylko potencjalne oszczędności, ale także wyzwania, z którymi się ona wiąże.

Przeprowadzka z firmą – czy to naprawdę takie drogie?

W wyobraźni wielu osób przeprowadzka z pomocą fachowej firmy świadczącej tego typu usługi to duży wydatek, który trudno usprawiedliwić. Zwykle już po pierwszej wycenie okazuje się, jak bardzo błędna była to opinia. Jednak zanim przejdziemy stricte do samych cen, rozważmy to, na jaką usługę można liczyć, decydując się na skorzystanie z pomocy firmy przeprowadzkowej.

Profesjonalna i doświadczona firma przeprowadzkowa bardzo kompleksowo podejdzie do wszystkich zagadnień związanych z relokacją i pomoże ze sprawnym uporaniem się z wyzwaniami pojawiającymi się na każdym elemencie tego ważnego procesu. Począwszy od rozplanowania przeprowadzki, przez pakowanie, znoszenie po schodach, układanie w samochodzie, bezpieczne dowiezienie na miejsce, aż po ułożenie w wyznaczonych miejscach nowego mieszkania i rozpakowanie. Na każdym etapie możesz liczyć na profesjonalne wsparcie, dzięki któremu przenosiny będą naprawdę bezproblemowe i błyskawiczne. W ramach usługi dostarczone Ci zostaną wszystkie rzeczy niezbędne do spakowania i bezpiecznego transportu mebli i innych przedmiotów – kartony, folie i taśmy. Sama praca zostanie wykonana przez kilkuosobowy zespół, w najbardziej dogodnej porze – być może po pracy albo w weekend. Spokojnie możesz także powierzyć wszystko w ręce fachowców, a po powrocie z pracy wprowadzić się do nowego mieszkania. Nie musisz więc brać urlopu, kłopotać przyjaciół, ani wynajmować żadnych samochodów. Ile to kosztuje?

Oczywiście każda przeprowadzka wyceniana jest indywidualnie, wiele zależy bowiem od zmiennych, takich jak odległość, ilość rzeczy do przeniesienia, piętro na którym znajduje się opuszczane mieszkanie, jak i to, na które planujesz się wprowadzić. Z tego względu każda usługa wyceniona będzie indywidualnie, jednak śmiało można założyć, że za 1 kilometr pokonanej trasy kosztuje około 2,5 złotego, wynajęcie samochodu dostawczego z dwoma pomocnikami wyniesie 100 złotych za godzinę, a za każdego kolejnego dopłacić trzeba będzie około 30 złotych za godzinę. Bardzo atrakcyjną ofertę można znaleźć na stronie Kleks przeprowadzki – firmy, która od ponad 30 lat zajmuje się organizowaniem i przeprowadzaniem przeprowadzek na terenie Warszawy – m.in. Wilanowa, Mokotowa, Ochoty, Woli, Żoliborza, Bielan, Śródmieścia, Bemowa, Białołęki, Pragi, Targówka, Waweru czy Rembertowa.

Które rozwiązanie się bardziej opłaca?

Każdy osobiście musi podjąć decyzję co do preferowanego sposobu przeprowadzenia relokacji. Jednak wygoda i oszczędność czasu związane z oddaniem tego procesu w ręce profesjonalistów sprawiły, że na tę formę przeprowadzki zdecydowały się już tysiące Polaków.

Więcej informacji na temat profesjonalnych przeprowadzek na stronie https://przeprowadzki-transport-warszawa.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read