Strona głównaPoradySzkolenia dla branży TSL

Szkolenia dla branży TSL

Branża TSL, a więc związana z transportem, spedycją oraz logistyką, rozwija się bardzo dynamicznie. A to oznacza, że na rynku pojawia się coraz więcej firm świadczących takie usługi. Warto jednak wiedzieć, że działalność w branży TSL jest obarczona szeregiem restrykcji. Dlatego zarówno osoby zarządzające przedsiębiorstwem z tego obszaru, jak i ich pracownicy powinni przejść odpowiednie szkolenia. Jakie? Oto najważniejsze informacje.

Szkolenia z czasu pracy kierowców

Czas pracy kierowców to jedna z najważniejszych kwestii związanych z zarządzaniem zadaniami transportowymi. Pracownicy, którzy prowadzą ciężarówki, zazwyczaj pracują w oparciu o równoważny system czasu pracy – choćby dlatego, że trudno jest przewidzieć w 100% konkretny czas realizacji transportu na danej trasie. Jednak obowiązują ich precyzyjne restrykcje co do czasu, jaki mogą poświęcić na realizowanie obowiązków zawodowych w ciągu doby, tygodnia czy miesiąca. Dlatego szkolenia z czasu pracy kierowców dotyczą m.in.:

  • ogólnych zasad rozliczania czasu pracy i sposobów jego organizacji,
  • sposobu obsługi tachografów,
  • prowadzenia ewidencji czasu pracy.

Są one dedykowane zarówno dla samych kierowców, jak i dla pracowników administracyjnych i księgowych. Z listą szkoleń z rozliczania czasu pracy kierowców można zapoznać się między innymi na stronie https://eventis.pl/szkolenia/czas-pracy-kierowcow.

Dodatkowym elementem powiązanym z realizacją dłuższych tras są szkolenia z rozliczania podróży służbowych. Są niezbędne, zwłaszcza gdy firma realizuje zadania transportowe na rynku międzynarodowym.

Szkolenia z magazynowania materiałów niebezpiecznych i ich przechowywania

„Przewóz paliwa czy rozmaitych substancji chemicznych wiąże się z ryzykiem – zarówno dla samego kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego, a nawet dla środowiska naturalnego. Dlatego takie przewozy są obarczone dodatkowymi restrykcjami, w tym np. obowiązkiem ich precyzyjnego raportowania i rejestrowania przebiegu trasy przy pomocy urządzenia GPS. To wymaga poznania procedur, a kierowca musi uzyskać uprawnienia do transportu ADR.” – mówi Sebastian Nowak z serwisu Szkolenia-News.pl

Równie wiele dodatkowych zasad towarzyszy magazynowaniu takich produktów – istotne jest choćby stworzenie dla nich odpowiedniego środowiska przechowywania czy przestrzeganie procedur przy przewozie na wózku widłowym. W tym zakresie również są organizowane szkolenia dla branży TPS.

Omówione tutaj typy szkoleń nie wyczerpują oferty, z której mogą skorzystać przedsiębiorstwa transportowe, logistyczne oraz spedycyjne. Warto zatem poznać pełen katalog możliwości, aby jak najbardziej poszerzyć kompetencje zespołu i działać w ramach przepisów prawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read